Mazda RX-Vision dostala závodní verzi GT3. Zní božsky, potěší hráče GT Sport

Nádherný koncept z roku 2015 se dočkal oficiální závodní verze. Tedy bohužel jen ve virtuálním světě.

Čas letí a produkční verze úžasného konceptu Mazda RX-Vision z roku 2015 jsme se stále nedočkali. Na svůj výtvor nicméně japonská automobilka nezapomíná. Základ konceptu nyní přetvořila do závodní varianty třídy GT3, kterým potěší alespoň hráče Gran Turisma Sport – nádherný závoďák je totiž dalším z konceptů, které vznikají čistě pro titul konzole PlayStation 4.

Mazda si přitom dala práci, aby se rovněž ve virtuálním světě držela klasických regulí třídy GT3. Model je tedy do závodní formy upraven dle platných nařízení. V Gran Turismu Sport pak spadá do tamní kategorie vozidel Gr.3.

Unikly informace o nové Mazdě CX-5. Zřejmě to bude šestiválcová zadokolka!

Unikly informace o nové Mazdě CX-5. Zřejmě to bude šestiválcová zadokolka!

Dveře zůstávají beze změn z původního konceptu, ale zbytek byl řádně přepracován s rozšířeným rozchodem vpředu i vzadu a tedy i pořádně širokým bodykitem. Na přídi se objevil masivní karbonový splitter, průduchy v kapotě vylepšují aerodynamiku i zajišťují odvod tepla z motoru, zatímco na stále elegantní zádi nechybí velký difuzor a pořádný spoiler.

Došlo samozřejmě také k virtuálnímu vykuchání všech zbytečností z interiéru, kam se pak nastěhovaly ochranná klec, závodní skořepina, malý multifunkční volant, digitální přístrojový štít se všemi nutnými informacemi, displej zadní kamery a mimo jiné zjednodušený středový tunel obsypaný tlačítky.

Mazda oficiálně zvažuje návrat Wankelova motoru. MX-30 by pomohl s dojezdem

Mazda oficiálně zvažuje návrat Wankelova motoru. MX-30 by pomohl s dojezdem

Specifikace RX-Vision pro Gran Turismo Sport uvádí vpředu za úrovní nápravy uložený Wankelův motor nové generace Skyactiv-R se čtyřmi rotory a výkonem 570 koní (419 kW). Auto má disponovat takřka perfektním rozložením hmotnosti v poměru 48:52 (vpředu/vzadu). Na videu níže zní přesně tak, jak byste si představovali. 

Ke stažení do hry je vůz dostupný už nyní a může být použit také ve FIA certifikovaném virtuálním GT šampionátu sezóny 2020.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 25 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků