Mazda RX-9: jaké bude pokračování ságy?

V posledních dnech se na světlo světa dostala série velice zajímavých renderů, na kterých je zachycen nástupce Mazdy RX-8. A ihned se začaly množit různé spekulace, zda se jedná o pravou podobu další generace tohoto cestovního sporťáku.

Pojďme se však trochu vrátit v čase. Začátkem roku 2006 představila tato japonská automobilka koncept s názvem Kabura, který měl alespoň přibližně znázorňovat, jakým směrem se hodlá Mazda ubírat. Pár měsíců poté se na autosalónu v Los Angeles objevil oblý futuristický koncept Nagare, který byl od jakékoliv možné sériové výroby hodně daleko. Automobilka ale rozhodně nezahálela a připravila další dva koncepty - Taiki a Ryuga. 

Přesuňme se ale zase zpátky do přítomnosti. Nástupce Mazdy RX-8 bude podle prohlášení automobilky v některých směrech mírně odlišný. Na rozdíl od svého předchůdce bude o něco menší, ale zároveň dynamičtější. Co se týče vzhledu, byl model RX-8 poměrně často kritizován pro svůj vcelku nudný vzhled, takže i v tomto ohledu bude nástupce výrazným krokem vpřed.

Co se ale nemění je to, že i Mazda RX-9 bude disponovat wankelovým rotačním motorem Renesis. Nová generace tohoto motoru by podle některých spekulací měla poskytovat velice slušný výkon kolem 450-550 koní. Chybět by neměla ani šestistupňová dvouspojková převodovka s řazením umístěným pod volantem.

Mazda RX-9 by se měla celosvětově objevit nejdříve v roce 2011. Uvidíme, zda se Mazdě povede „revoluce“ a opět naváže na úspěchy modelu RX-7.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků