Mazda RX-9: jaké bude pokračování ságy?

V posledních dnech se na světlo světa dostala série velice zajímavých renderů, na kterých je zachycen nástupce Mazdy RX-8. A ihned se začaly množit různé spekulace, zda se jedná o pravou podobu další generace tohoto cestovního sporťáku.

Pojďme se však trochu vrátit v čase. Začátkem roku 2006 představila tato japonská automobilka koncept s názvem Kabura, který měl alespoň přibližně znázorňovat, jakým směrem se hodlá Mazda ubírat. Pár měsíců poté se na autosalónu v Los Angeles objevil oblý futuristický koncept Nagare, který byl od jakékoliv možné sériové výroby hodně daleko. Automobilka ale rozhodně nezahálela a připravila další dva koncepty - Taiki a Ryuga. 

Přesuňme se ale zase zpátky do přítomnosti. Nástupce Mazdy RX-8 bude podle prohlášení automobilky v některých směrech mírně odlišný. Na rozdíl od svého předchůdce bude o něco menší, ale zároveň dynamičtější. Co se týče vzhledu, byl model RX-8 poměrně často kritizován pro svůj vcelku nudný vzhled, takže i v tomto ohledu bude nástupce výrazným krokem vpřed.

Co se ale nemění je to, že i Mazda RX-9 bude disponovat wankelovým rotačním motorem Renesis. Nová generace tohoto motoru by podle některých spekulací měla poskytovat velice slušný výkon kolem 450-550 koní. Chybět by neměla ani šestistupňová dvouspojková převodovka s řazením umístěným pod volantem.

Mazda RX-9 by se měla celosvětově objevit nejdříve v roce 2011. Uvidíme, zda se Mazdě povede „revoluce“ a opět naváže na úspěchy modelu RX-7.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků