Mazda představila nový pick-up BT-50. Tak pěknou tvářičku snad ani nejde umazat

Nová verze osvědčeného japonského pick-upu sdílí techniku s Isuzu D-Max. Značce podařilo aplikovat svůj designový jazyk i na pracovní nástroj.

Připadá vám, že se všechny pick-upy tváří nabubřele a nejraději by se s vámi porvaly? Ono se také není čemu divit, tato kategorie vozů se považuje spíše za nástroje pro chlapáky a něco jako elegance a subtilnost tady vůbec nemá co dělat. Některé modely se tomu sice blíží, ale svou robustní náturu v jádru stejně nezapřou.

Mazda RX-Vision dostala závodní verzi GT3. Zní božsky, potěší hráče GT Sport

Mazda RX-Vision dostala závodní verzi GT3. Zní božsky, potěší hráče GT Sport

Když se tak přihlásila automobilka Mazda s ohlášením, že postaví novou generaci pick-upu BT-50, veřejnost čekala, jak se automobilce podaří svou současnou roztomilou tvářičku dostat na pracovní nástroj. Výsledek je nyní konečně tady a Mazda se s tím očividně moc nemazlila. Vzala svůj ověřený design a nalepila ho na Isuzu D-Max, se kterým nově sdílí platformu.

Pod kapotou je tedy čtyřválcový turbodiesel o objemu 3,0 litru, který produkuje výkon 140 kW (190 koní) a 450 N.m točivého momentu. Na výběr bude i mezi manuální a automatickou převodovkou. K dispozici je samozřejmě i pohon všech kol. Pro ty, kteří ho nepotřebují, je tu ale i řešení 4x2.

Toyota Hilux má po faceliftu. Dostala nový motor a je univerzálnější než dříve

Toyota Hilux má po faceliftu. Dostala nový motor a je univerzálnější než dříve

Elegantnost exteriéru se do prostředí na palubě bohužel nepromítla. Může za to právě příbuznost se spartánským Isuzu, jehož ovládací prvky se promítly do kabiny. I tak je tu ale velký infotainment, multifunkční volant, kožené čalounění či klimatizace. Na korbu naložíte maximálně 1065 kilogramů a vůz utáhne tři a půl tuny.

Vůz se se bude prodávat hlavně v Austrálii. O příchodu na další trhy se automobilka zatím nezmiňuje. Příbuzné Isuzu D-Max si ale můžete běžně koupit i u nás. 

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků