Mazda představí v Detroitu nové SUV, model CX-7

Na lednovém autosalonu v Detroitu představí automobilka Mazda sériovou podobu modelu CX-7. Před rokem na tom samém místě představila svůj koncept, ze kterého výsledný model vychází. Jak se tedy povedl přechod ze studia na silnici?
Mazda představí v Detroitu nové SUV, model CX-7

Na americkém autosalonu v Detroitu, v druhé polovině ledna příštího roku, představí Mazda své nový SUV. Bližší představení si samozřejmě schovává, ale jen výjimečně se podaří vše uchovat v tajnosti. Nová Mazda vychází z konceptu MX-Crossport, který překvapil poměrně luxusním a moderním designem. CX si pak zachovává velkou spoustu prvků, které ve výsledku působí velmi dynamicky a zajímavě.

Tip: Konečná podoba Mazdy CX-7 byla zachycena na špionážních fotografiích.

Ze strohých informací stojí za zmínku použitý motor. Půjde o přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,3 litru. Ten má svůj původ v Mazdě 6 MPS. V SUV pak dává výkon 179 kW (244 k) a točivý moment 350 Nm. Výkon bude přenášen přes šestistupňový automat a zrychlení na stovku se bude pohybovat okolo 10 s. Kombinovaná spotřeba bude atakovat hranici 9,8 litru na 100 km. Samozřejmostí budou také všechny dostupné elektronické systémy, jako je stabilizace, ABS, regulace prokluzu kol. Na výběr bude také varianta s náhonem na přední, nebo všechna kola.

Jedinou nevýhodou daného modelu je jeho určení. Automobilka zdá se neuvažuje o tom, že by model nabízela i jinde, než ve Spojených státech.

Klepněte pro větší obrázek
Mazda CX-7

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků