Mazda posiluje ve Velké Británii

Mazda převzala od letošního prvního srpna distribuci svých automobilů ve Velké Británii. Proč vlastně?
Mazda posiluje ve Velké Británii
Nová společnost nese název Mazda Motors UK. Činnost této společnosti spočívá v distribuci automobilů Mazda. Pro současného distributora to znamená, že končí se zastupováním značky Mazda na britských ostrovech.

Krok, který Mazda realizovala ve Velké Británii je z pohledu jiných evropských trhů naprosto standardní a umožňuje lépe koordinovat kroky jednotlivých národních zastoupení.

Mazda tuto strategii uplatňuje dlouhodobě, protože již mnoho let přímo řídí německé zastoupení, tedy zastoupení na největším evropském trhu. Od roku 1995 má vlastního distributora také v Portugalsku a od roku 2000 vlastní prodejní společnosti ve Španělsku a Itálii. Letos v dubnu převzala i distribuci ve Francii.

Nová společnost je vedena panen Jamesem Muirym a má kapitál 4 miliony liber.

S novým distributorem přichází nový plán na prosazení značky na trhu. Plán je nazván jako „Millennium Plan“ a definuje strategii společnosti na růst do roku 2004. Hlavní metody posílení pozice značky jsou investice do distributorské sítě a do marketingových aktivit. Právě do marketingu si Mazda slibuje posílení image značky na trhu, které půjde ruku v ruce s růstem prodeje.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků