Mazda posiluje ve Velké Británii

Mazda převzala od letošního prvního srpna distribuci svých automobilů ve Velké Británii. Proč vlastně?
Mazda posiluje ve Velké Británii
Nová společnost nese název Mazda Motors UK. Činnost této společnosti spočívá v distribuci automobilů Mazda. Pro současného distributora to znamená, že končí se zastupováním značky Mazda na britských ostrovech.

Krok, který Mazda realizovala ve Velké Británii je z pohledu jiných evropských trhů naprosto standardní a umožňuje lépe koordinovat kroky jednotlivých národních zastoupení.

Mazda tuto strategii uplatňuje dlouhodobě, protože již mnoho let přímo řídí německé zastoupení, tedy zastoupení na největším evropském trhu. Od roku 1995 má vlastního distributora také v Portugalsku a od roku 2000 vlastní prodejní společnosti ve Španělsku a Itálii. Letos v dubnu převzala i distribuci ve Francii.

Nová společnost je vedena panen Jamesem Muirym a má kapitál 4 miliony liber.

S novým distributorem přichází nový plán na prosazení značky na trhu. Plán je nazván jako „Millennium Plan“ a definuje strategii společnosti na růst do roku 2004. Hlavní metody posílení pozice značky jsou investice do distributorské sítě a do marketingových aktivit. Právě do marketingu si Mazda slibuje posílení image značky na trhu, které půjde ruku v ruce s růstem prodeje.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků