Mazda posiluje ve Velké Británii

Mazda převzala od letošního prvního srpna distribuci svých automobilů ve Velké Británii. Proč vlastně?
Mazda posiluje ve Velké Británii
Nová společnost nese název Mazda Motors UK. Činnost této společnosti spočívá v distribuci automobilů Mazda. Pro současného distributora to znamená, že končí se zastupováním značky Mazda na britských ostrovech.

Krok, který Mazda realizovala ve Velké Británii je z pohledu jiných evropských trhů naprosto standardní a umožňuje lépe koordinovat kroky jednotlivých národních zastoupení.

Mazda tuto strategii uplatňuje dlouhodobě, protože již mnoho let přímo řídí německé zastoupení, tedy zastoupení na největším evropském trhu. Od roku 1995 má vlastního distributora také v Portugalsku a od roku 2000 vlastní prodejní společnosti ve Španělsku a Itálii. Letos v dubnu převzala i distribuci ve Francii.

Nová společnost je vedena panen Jamesem Muirym a má kapitál 4 miliony liber.

S novým distributorem přichází nový plán na prosazení značky na trhu. Plán je nazván jako „Millennium Plan“ a definuje strategii společnosti na růst do roku 2004. Hlavní metody posílení pozice značky jsou investice do distributorské sítě a do marketingových aktivit. Právě do marketingu si Mazda slibuje posílení image značky na trhu, které půjde ruku v ruce s růstem prodeje.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků