Mazda posiluje ve Velké Británii

Mazda převzala od letošního prvního srpna distribuci svých automobilů ve Velké Británii. Proč vlastně?
Mazda posiluje ve Velké Británii
Nová společnost nese název Mazda Motors UK. Činnost této společnosti spočívá v distribuci automobilů Mazda. Pro současného distributora to znamená, že končí se zastupováním značky Mazda na britských ostrovech.

Krok, který Mazda realizovala ve Velké Británii je z pohledu jiných evropských trhů naprosto standardní a umožňuje lépe koordinovat kroky jednotlivých národních zastoupení.

Mazda tuto strategii uplatňuje dlouhodobě, protože již mnoho let přímo řídí německé zastoupení, tedy zastoupení na největším evropském trhu. Od roku 1995 má vlastního distributora také v Portugalsku a od roku 2000 vlastní prodejní společnosti ve Španělsku a Itálii. Letos v dubnu převzala i distribuci ve Francii.

Nová společnost je vedena panen Jamesem Muirym a má kapitál 4 miliony liber.

S novým distributorem přichází nový plán na prosazení značky na trhu. Plán je nazván jako „Millennium Plan“ a definuje strategii společnosti na růst do roku 2004. Hlavní metody posílení pozice značky jsou investice do distributorské sítě a do marketingových aktivit. Právě do marketingu si Mazda slibuje posílení image značky na trhu, které půjde ruku v ruce s růstem prodeje.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků