Mazda oznámila klíčové změny ve vedení

Mazda Motor Corporation dnes oznámila, řadu změn ve vedení společností. Změny byly přijaty na schůzi představenstva 28.4. 2005 a oznámeny současně s positivními výsledky fiskálního roku 2004, které zahrnují rekordní operativní zisk ve výši 82,9 mld. jenů (773 mil. USD / 597 mil. EUR).

Předmětem schválení je jmenování Dana Morrise jedním z devíti ředitelů představenstva a současně jeho jmenování Senior Executive Officer se zodpovědností za marketing, prodej a divizi zákaznické spokojenosti. Toto jmenování má být schváleno akcionáři na schůzi plánované na 24.6. t.r.  Pan Morris byl Presidentem a CEO Mazda Motor Europe (MME) od května roku 2003. Než byl jmenován do této pozice působil od července roku 2001 v roli vice-presidenta MME se zodpovědností za prodej.

Dan Morris nahradí Stephena Odella, který se vrátí k Ford Motor Company po úspěšném téměř 5,5-letém působení u Mazdy. Nová pozice pana Odella u Ford Motor Company bude předmětem samostatného oznámení.

„Ačkoliv budu postrádat každodenní práci se Stephenem, jsem spokojený s naším plánem přeměny společnosti a věřím, že nám pomůže udržet naše stávající momentum,“ řekl Hisakazu Imaki, President a CEO Mazda Motor Corporation. „Dan Morris velice dobře zná Mazdu a její manažerský tým. Dan byl lídrem po několik let a nyní jsem si jistý, že bude schopen se spolupodílet na vysokém pracovním nasazení v centrále Mazdy v Hirošimě.“

Další potvrzené změny ve vedení

Mazda dnes také potvrdila, že povýšila dalších sedm manažerů do pozice executive officer s cílem posílit klíčové oblasti obchodu. Tyto změny zahrnují:

  • Toshinori Kusuhashi – byl jmenován Executive Officer a generálním ředitelem továrny v Hirošimě
  • James Muir – byl jmenován Executive Officer a Presidentem a CEO Mazda Motor Europe, nahrazujíce Dana Morrise
  • Moray Callum – byl jmenován korporátním Executive Officer (současně bude nadále zastávat svoji funkci generálního ředitele divize designu)

President Imaki uvedl: „S cílem udržet pro Mazdu stávající momentum, je velice důležité, že posílíme odpovědnost klíčových členů týmu Mazda. Z tohoto důvodu jsme jmenovali několik nových executive officers v klíčových oblastech obchodu. Tato jmenování jsou stvrzením náročné práce jednotlivých lidí a pomohou zajistit, že klíčové divize jsou skvěle podpořeny našimi nejlepšími manažery.“

Změny ve vedení zahrnují:

  • Shirou Mikami:  Executive Officer & General Manager, Domestic Marketing Division
  • James M. Muir: Executive Officer & President & CEO, Mazda Motor Europe
  • Toshinori Kusuhashi:  Executive Officer & General Manager, Hiroshima Plant
  • Moray Callum: Executive Officer & General Manager, Design Division
  • Kozo Kawakami:  Executive Officer & President, AutoAlliance Thailand
  • Noriaki Yamada:  Executive Officer & President of FAW Mazda Motor Sales Company, Ltd., China

Součástí dnešních oznámení je také jmenování dvou nových korporátních auditorů. Tímto Mazda zvýšila počet externích auditorů ze dvou na tři.  Mazda má nyní celkem pět korporátních auditorů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků