Mazda oznámila klíčové změny ve vedení

Mazda Motor Corporation dnes oznámila, řadu změn ve vedení společností. Změny byly přijaty na schůzi představenstva 28.4. 2005 a oznámeny současně s positivními výsledky fiskálního roku 2004, které zahrnují rekordní operativní zisk ve výši 82,9 mld. jenů (773 mil. USD / 597 mil. EUR).

Předmětem schválení je jmenování Dana Morrise jedním z devíti ředitelů představenstva a současně jeho jmenování Senior Executive Officer se zodpovědností za marketing, prodej a divizi zákaznické spokojenosti. Toto jmenování má být schváleno akcionáři na schůzi plánované na 24.6. t.r.  Pan Morris byl Presidentem a CEO Mazda Motor Europe (MME) od května roku 2003. Než byl jmenován do této pozice působil od července roku 2001 v roli vice-presidenta MME se zodpovědností za prodej.

Dan Morris nahradí Stephena Odella, který se vrátí k Ford Motor Company po úspěšném téměř 5,5-letém působení u Mazdy. Nová pozice pana Odella u Ford Motor Company bude předmětem samostatného oznámení.

„Ačkoliv budu postrádat každodenní práci se Stephenem, jsem spokojený s naším plánem přeměny společnosti a věřím, že nám pomůže udržet naše stávající momentum,“ řekl Hisakazu Imaki, President a CEO Mazda Motor Corporation. „Dan Morris velice dobře zná Mazdu a její manažerský tým. Dan byl lídrem po několik let a nyní jsem si jistý, že bude schopen se spolupodílet na vysokém pracovním nasazení v centrále Mazdy v Hirošimě.“

Další potvrzené změny ve vedení

Mazda dnes také potvrdila, že povýšila dalších sedm manažerů do pozice executive officer s cílem posílit klíčové oblasti obchodu. Tyto změny zahrnují:

  • Toshinori Kusuhashi – byl jmenován Executive Officer a generálním ředitelem továrny v Hirošimě
  • James Muir – byl jmenován Executive Officer a Presidentem a CEO Mazda Motor Europe, nahrazujíce Dana Morrise
  • Moray Callum – byl jmenován korporátním Executive Officer (současně bude nadále zastávat svoji funkci generálního ředitele divize designu)

President Imaki uvedl: „S cílem udržet pro Mazdu stávající momentum, je velice důležité, že posílíme odpovědnost klíčových členů týmu Mazda. Z tohoto důvodu jsme jmenovali několik nových executive officers v klíčových oblastech obchodu. Tato jmenování jsou stvrzením náročné práce jednotlivých lidí a pomohou zajistit, že klíčové divize jsou skvěle podpořeny našimi nejlepšími manažery.“

Změny ve vedení zahrnují:

  • Shirou Mikami:  Executive Officer & General Manager, Domestic Marketing Division
  • James M. Muir: Executive Officer & President & CEO, Mazda Motor Europe
  • Toshinori Kusuhashi:  Executive Officer & General Manager, Hiroshima Plant
  • Moray Callum: Executive Officer & General Manager, Design Division
  • Kozo Kawakami:  Executive Officer & President, AutoAlliance Thailand
  • Noriaki Yamada:  Executive Officer & President of FAW Mazda Motor Sales Company, Ltd., China

Součástí dnešních oznámení je také jmenování dvou nových korporátních auditorů. Tímto Mazda zvýšila počet externích auditorů ze dvou na tři.  Mazda má nyní celkem pět korporátních auditorů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 59 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků