Mazda odhalila nové SUV CX-50. Přichází v outdoorovém stylu, k nám však nemíří

První vlna nových SUV od Mazdy začíná v zámoří. V Evropě si na novinky ještě chvíli počkáme.

Zatímco v Evropě chystá Mazda rozšířit své portfolio modelů SUV o novinky CX-60 a CX-80, podobný plán si přichystala rovněž pro severoamerický trh, kde nyní představuje nové SUV CX-50. V hierarchii označení japonské značky tedy koukáme na model zařazený v USA nad současné CX-5. Ke všemu pak značka přináší s novinkou hrstku outdoorových prvků.

Nové SUV si na první pohled udržuje známý designový jazyk Mazdy, který doplňují robustněji vypadající nárazníky s plastovými nástavci, hliník připomínající doplňky nebo rovněž volitelný nosič na střeše. Výrazné plastové lemování blatníků známé z ostatních modelů SUV Mazdy se příhodně objevuje i zde.

Také uvnitř si Mazda udržuje známý styl moderní a architektury palubní desky s jednoduchým středovým panelem a infotainmentem zasazeným nahoře. Outdoorový styl pokračuje speciálním čalouněním sedaček nebo bočnic dveří s kontrastním prošíváním. Ve výbavě nechybí panoramatická střecha a Mazda dodává, že dále vylepšila praktičnost a počet odkládacích přihrádek v interiéru.

V nabídce motorů CX-50 se objevuje atmosférická i přeplňovaná varianta 2,5litrového čtyřválce Skyactiv-G. Hodnoty výkonu Mazda nezveřejňuje, každopádně jsou oba motory kombinovány s šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Další motorizace včetně hybridů mají nabídku CX-50 rozšířit později.

Nové SUV Mazdy bude prvním modelem vyráběným ve společném podniku Mazdy a Toyoty v americkém závodě v Huntsville v Alabamě. Uvidíme, zda Mazda uvede takto outdoorový model rovněž v rámci chystaných evropských SUV CX-60 a CX-80. Novinky pro starý kontinent má představit v následujících dvou letech.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

Diskuze (14) Další článek: Jawa 500 OHC ovládla českou aukci. Ani téměř nová Škoda 105 S neměla šanci

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,