Mazda MX Sport Runabout nahradí Demio

Praktická auta se o svou oblibu mezi motoristy do budoucna nemusejí bát. Naopak bude jich asi čím dál víc a automobilky již nyní v hojném počtu představují své vize takových vozů.
Mazda MX Sport Runabout nahradí Demio

Na nedávném autosalonu v Ženevě koncept praktického vanu ve světové premiéře představila i japonská Mazda. Prototyp vozu MX Sport Runabout však podle všeho nemá daleko k sériové podobě. Cílem výrobce bylo nabídnout vůz, jenž nastolí nové standardy ve své třídě. K tomu mají přispět i vlastnosti vozu, v nichž se kombinuje atletický styl zevnějšku s inovativním pojetím interiéru ve vysoké kvalitě, bohatá výbava, dynamický výkon, výborná ovladatelnost a cestovní komfort.

Náhrada za Demio

Zvenku vůz tvarově připomíná současný model Demio, což do určité míry přiznávají i autoři konceptu. Při tvorbě prototypu MX Sport Runabout brala totiž Mazda v úvahu hodnocení, které získala od uživatelů právě vozu Demio. Výsledkem těchto poznatků je pevná kompaktní karosérie o celkové délce 3900 milimetrů a šířce 1720 mm, jež s ohledem na rozvor 2500 mm poskytuje cestujícím a jejich zavazadlům prostor obvyklý u mnohem větších vozů. Obdivuhodně vzdušný a prostorný interiér vozu pak umocňují velká okna a výška vozu 1550 mm, takže „runabout“ poskytuje maximální komfort cestování čtyřem dospělým osobám.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

MX Sport Runabout je díky klasické přední pětibodové masce jasně rozpoznatelný jako vůz z rodiny Mazda. To umocňuje i charakteristický design světel, jež byla převzata z nového modelu Mazda 6. Díky kolům o velkém průměru, která jsou velmi dobře umístěna do rohů karosérie, navozuje Mazda MX Sport Runabout dojem stability a nově vyvinutý systém zavěšení kol zajišťuje dobrou rovnováhu mezi komfortním cestováním a bezpečným ovládáním.

Kompaktní balení

Interiér vozu nabízí maximální prostor a flexibilitu v kompaktním balení. Nechybí kupříkladu jedna z oceňovaných výhod u demia – že do vozu lze při sklopení zadních sedadel bez problémů naložit i dvě nerozložená horská kola. Koncepční vůz MX Sport Runabout tyto vlastnosti nabízí díky zadní nápravě, jejíž konstrukce minimálně ovlivňuje velikost a tvar zavazadlového prostoru, a také prostřednictvím jednoduchého systému sklápění zadních sedadel včetně nízkého nakládacího prahu. Uvnitř vozu je kromě objemného zavazadelníku k dispozici ještě řada dalších úložných prostor.

Aby MX Sport Runabout optimálním způsobem skloubil výjimečný výkon, ekonomický provoz a současně byl ohleduplný k životnímu prostředí, byl vybaven nově vyvinutým zážehovým motorem o obsahu 1,5 litru DOHC S-VT se čtyřstupňovou automatickou převodovkou.

Vývoj nového vozu, takzvaného segmentu B, je ve značně pokročilém stadiu a jako první evropský produkt Mazdy je plánován do výroby již na začátek příštího roku. Výroba bude probíhat v továrně Fordu ve španělské Valencii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Mazda CX 7 2,2
Rok výroby: 2011
Stav: 69 489 km
Cena: 360 000 Kč
Mazda 6 2
Rok výroby: 2014
Stav: 58 876 km
Cena: 460 000 Kč
Mazda 6 2
Rok výroby: 2008
Stav: 306 373 km
Cena: 130 000 Kč
Mazda 3 1,6
Rok výroby: 2004
Stav: 198 739 km
Cena: 56 000 Kč
Mazda 5 2
Rok výroby: 2008
Stav: 172 053 km
Cena: 130 000 Kč
Mazda 6 2,2
Rok výroby: 2010
Stav: 141 208 km
Cena: 221 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků