Mazda MX-5 v Guinessově knize rekordů

Roadster Mazda MX-5 byl zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů Velké Británie jako celosvětově nejprodávanější cabrio. Výroba tohoto roadsteru byla zahájena v dubnu roku 1989 a jeho načítaná výroba dosáhla ke konci června 2000 již 565.779 vozů.
Mazda MX-5 v Guinessově knize rekordů
Roadster Mazda MX-5 byl zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů Velké Británie jako celosvětově nejprodávanější cabrio. Výroba tohoto roadsteru byla zahájena v dubnu roku 1989 a jeho načítaná výroba dosáhla ke konci června 2000 již 565.779 vozů. Roadster je v Evropě znám jako Mazda MX-5, v Severní Americe pak jako Miata. 

Roadster se poprvé představil na autosalonu v Chicagu, v únoru 1989. Od té doby si roadster po celém světě vydobyl přízeň nespočet uživatelů, kteří milují sportovní vozy. V Japonsku, ale i dalších zemích existuje řada klubů, které fungují právě díky obrovskému nadšení svých členů. 

Certifikát o zápisu do Guinessovy knihy rekordů obdržela Mazda v květnu tohoto roku, poté co loni v listopadu, kdy načítaná výroba dosáhla 500.000 vozů, požádala Guinness World Records Limited o zápis. „Tento certifikát znamená, že roadsteru stačilo od začátku výroby jen deset let k tomu, aby se stal celosvětově nejprodávanější značkou mezi sportovními vozy“, řekl Mark Fields, President Mazda Motor Corporation.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků