Mazda MX-5 v Guinessově knize rekordů

Roadster Mazda MX-5 byl zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů Velké Británie jako celosvětově nejprodávanější cabrio. Výroba tohoto roadsteru byla zahájena v dubnu roku 1989 a jeho načítaná výroba dosáhla ke konci června 2000 již 565.779 vozů.
Mazda MX-5 v Guinessově knize rekordů
Roadster Mazda MX-5 byl zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů Velké Británie jako celosvětově nejprodávanější cabrio. Výroba tohoto roadsteru byla zahájena v dubnu roku 1989 a jeho načítaná výroba dosáhla ke konci června 2000 již 565.779 vozů. Roadster je v Evropě znám jako Mazda MX-5, v Severní Americe pak jako Miata. 

Roadster se poprvé představil na autosalonu v Chicagu, v únoru 1989. Od té doby si roadster po celém světě vydobyl přízeň nespočet uživatelů, kteří milují sportovní vozy. V Japonsku, ale i dalších zemích existuje řada klubů, které fungují právě díky obrovskému nadšení svých členů. 

Certifikát o zápisu do Guinessovy knihy rekordů obdržela Mazda v květnu tohoto roku, poté co loni v listopadu, kdy načítaná výroba dosáhla 500.000 vozů, požádala Guinness World Records Limited o zápis. „Tento certifikát znamená, že roadsteru stačilo od začátku výroby jen deset let k tomu, aby se stal celosvětově nejprodávanější značkou mezi sportovními vozy“, řekl Mark Fields, President Mazda Motor Corporation.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků