Mazda MX-5 v Guinessově knize rekordů

Roadster Mazda MX-5 byl zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů Velké Británie jako celosvětově nejprodávanější cabrio. Výroba tohoto roadsteru byla zahájena v dubnu roku 1989 a jeho načítaná výroba dosáhla ke konci června 2000 již 565.779 vozů.
Mazda MX-5 v Guinessově knize rekordů
Roadster Mazda MX-5 byl zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů Velké Británie jako celosvětově nejprodávanější cabrio. Výroba tohoto roadsteru byla zahájena v dubnu roku 1989 a jeho načítaná výroba dosáhla ke konci června 2000 již 565.779 vozů. Roadster je v Evropě znám jako Mazda MX-5, v Severní Americe pak jako Miata. 

Roadster se poprvé představil na autosalonu v Chicagu, v únoru 1989. Od té doby si roadster po celém světě vydobyl přízeň nespočet uživatelů, kteří milují sportovní vozy. V Japonsku, ale i dalších zemích existuje řada klubů, které fungují právě díky obrovskému nadšení svých členů. 

Certifikát o zápisu do Guinessovy knihy rekordů obdržela Mazda v květnu tohoto roku, poté co loni v listopadu, kdy načítaná výroba dosáhla 500.000 vozů, požádala Guinness World Records Limited o zápis. „Tento certifikát znamená, že roadsteru stačilo od začátku výroby jen deset let k tomu, aby se stal celosvětově nejprodávanější značkou mezi sportovními vozy“, řekl Mark Fields, President Mazda Motor Corporation.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků