Mazda MX-5 v Guinessově knize rekordů

Roadster Mazda MX-5 byl zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů Velké Británie jako celosvětově nejprodávanější cabrio. Výroba tohoto roadsteru byla zahájena v dubnu roku 1989 a jeho načítaná výroba dosáhla ke konci června 2000 již 565.779 vozů.
Mazda MX-5 v Guinessově knize rekordů
Roadster Mazda MX-5 byl zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů Velké Británie jako celosvětově nejprodávanější cabrio. Výroba tohoto roadsteru byla zahájena v dubnu roku 1989 a jeho načítaná výroba dosáhla ke konci června 2000 již 565.779 vozů. Roadster je v Evropě znám jako Mazda MX-5, v Severní Americe pak jako Miata. 

Roadster se poprvé představil na autosalonu v Chicagu, v únoru 1989. Od té doby si roadster po celém světě vydobyl přízeň nespočet uživatelů, kteří milují sportovní vozy. V Japonsku, ale i dalších zemích existuje řada klubů, které fungují právě díky obrovskému nadšení svých členů. 

Certifikát o zápisu do Guinessovy knihy rekordů obdržela Mazda v květnu tohoto roku, poté co loni v listopadu, kdy načítaná výroba dosáhla 500.000 vozů, požádala Guinness World Records Limited o zápis. „Tento certifikát znamená, že roadsteru stačilo od začátku výroby jen deset let k tomu, aby se stal celosvětově nejprodávanější značkou mezi sportovními vozy“, řekl Mark Fields, President Mazda Motor Corporation.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků