Mazda MX-5 s novým rafinovaným designem

Mazda devátého července představila na japonském trhu roadster MX-5 s „novým rafinovaným designem“ (citace z tiskové zprávy). Podle tiskové zprávy se v roce 1989 stala Mazda MX-5 „nejproslulejším roadsterem na celém světě“. Od té doby se jí vyrobilo 640 tisíc kusů, proto byla také uvedena i Guinessově knize rekordů.

Mazda v Japonsku představila dvě nová provedení roadsteru ve vyšší výbavě VS v černém a béžovém koženém interiéru. Podle Mazdy jsou nové modely bezpečnější než starší model - lépe chrání hlavu díky nové výplni v A sloupku a přidány byly úchyty pro dětské sedačky.

Obě barevné varianty, v nichž se bude MX-5 prodávat, vidíte na obrázcích, jde o metalízu Splash Green Mica a Garnet Red Mica. Za příplatek si můžete koupit i audiosystém BOSE.

Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků