Mazda Motor Logistics Europe dosáhla vysoké mety

Mazda Motor Logistics Europe (MLE) působící ve Willebroeku, byla v roce 2005 největší belgickou společností v oblasti automobilů, náhradních dílů a příslušenství, když se dostala do čela seznamu 300 společností, které jsou v tomto sektoru aktivní. MLE odpovídá za dodávky vozů a náhradních dílů do více než 2000 dealerských zastoupení po celé Evropě.

Dle nejnovějšího vydání belgického Trends Top 30 000 bylo MLE z pohledu obratu na 10. místě mezi 100 společnostmi v Belgii, když jeho příjmy dosáhly za rok 2005 3,926 mld. EUR, a na prvním místě v rámci automobilového sektoru. Společnost byla co do obratu také třetí největší společností za rok 2005 v provincii Antverpy; umístila se tak hned za společnostmi Esso a BASF.

„Tyto výsledky jsou odrazem nejnom se zvyšující oblíbenosti vozů značky Mazda v Evropě,“ řekl James Muir, President a CEO Mazda Motor Europe. „Bez spolehlivých a účinných logistických služeb bychom nemohli tak snadno zvýšit prodej o 90 000)* vozů za poslední tři roky. Výsledky jsou důsledkem pokračujícího upevňování klíčových funkcí kanceláře v Belgii. Kvalita a flexibilita našich zaměstnanců a schopnost přijmout vysoce kvalifikované pracovníky sehrály hlavní roli v našim úspěchu. To ve spojení se skvělými vztahy s lokálními a federálními vládními agenturami vytvořilo skutečný vzorec pro úspěch.“

Mazda Motor Logistics Europe zvýšila svůj obrat ze 400 mil. EUR v roce 1998 na téměř 4 mld. EUR. Současně se zvýšil počet zaměstnanců ve Willebroeku ze 150 v roce 1998 na současných 350, což znamená, že je Mazda významným přispěvatelem do lokální ekonomiky.

Distribuce a logistika Mazdy v Evropě byla posílena koncem devadesátých let a nyní zásobuje náhradními díly dealery Mazda po celé Evropě přímo z centrálního skladu blízko Antverp. Současně došlo k rozšíření distribuce vozů do čtyř přístavů – Antverpy, Barcelona, Rotterdam a Bremerhaven – z nichž každý distribuuje vozy do odpovídajícího regionu v Evropě. To zlepšilo dodací lhůty a vytvořilo prostor pro přepravu více vozů a učinilo dodávky náhradních dílů rychlejší a efektivnější.

„Pro nás jako pro importéra je životně důležité, abychom dodali nové vozy a náhradní díly k našim dealerům co možná nejrychleji,“ řekl Jorgen Olesen, Vice President pro zákaznické služby a logistiku Mazda Motor Europe. „To na druhou stranu napomáhá tomu, že nákup vozu Mazda je z pohledu prodeje velice pozitivní zkušeností. Značka Mazda je jednou z nejlepších v Evropě z hlediska zákaznické spokojenosti a jedním z důvodů - kromě skvělé dealerské sítě a vynikajících vozů – je efektivní podpora logistiky a distribuce našim dealerům.“

)* interní retailová prodejní čísla Mazda Motor Europe 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků