Mazda Motor Europe: nejlepší prodejní výsledek v září v historii

Leverkusen, 14.10. 2004 – Mazda Motor Europe uzavřela třetí kvartál letošního roku se zářijovým prodejem o téměř 19% vyšším než za stejný měsíc loňského roku. S více než 29 000 prodanými vozy to byl vůbec nejlepší měsíc září, co do objemu a 25. po sobě jdoucí měsíc s dvoumístným nárůstem pro Mazda Motor Europe. Tento výsledek spolu se silnými prodeji za červenec a srpen přinesl nárůst prodejů za třetí kvartál o 21% oproti stejnému období roku loňského.

Na výsledku se podílely všechny trhy. Několik trhů dosáhlo dokonce rekordních prodejů. Itálie dosáhla svého vůbec nejlepšího prodejního měsíce v historii, když prodej byl o 124% vyšší oproti loňskému roku, a to navzdory skutečnosti, že trh v Itálii za září zaznamenal propad o 9% v porovnání k roku 2003.

Pět trhů dosáhlo nejlepších zářijových výsledků v historii, včetně Řecka – nárůst o 93%, Španělska – o 86% a Velké Británie – o 28% oproti loňskému roku. S prodejem, který představoval více než třetinu celkových evropských prodejů za září se Velká Británie stala čtvrtým nejúspěšnějším trhem z hlediska objemu prodeje, a to v celosvětovém měřítku, hned za Japonskem, USA a Čínou. Prodejních rekordů dosáhla také Francie – o 28% a Portugalsko – o 18% oproti loňskému září.

Výsledky na dalších evropských trzích byly vynikající. Česká republika a Slovensko zvýšily prodej o 34%, Dánsko o 27%. Rusko mělo také jedinečný prodejní měsíc, když prodalo téměř 5x více vozů oproti loňskému září.

Dobré výsledky dosáhlo také Rakousko – o 4% a Norsko – o 2% oproti září 2003. Prodej v Německu byl v souladu s plánovaným podílem na trhu, a to ve výši 2,5%.

Za období leden až září letošního roku se prodeje zvýšily celkově o 26% oproti stejnému období. Načítané letošní prodeje již přesáhly celkové  prodeje roku 2002 a Mazda je na cestě k tomu, aby již v tomto měsíci překonala prodeje roku 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků