Mazda Motor Europe: nejlepší prodejní výsledek v září v historii

Leverkusen, 14.10. 2004 – Mazda Motor Europe uzavřela třetí kvartál letošního roku se zářijovým prodejem o téměř 19% vyšším než za stejný měsíc loňského roku. S více než 29 000 prodanými vozy to byl vůbec nejlepší měsíc září, co do objemu a 25. po sobě jdoucí měsíc s dvoumístným nárůstem pro Mazda Motor Europe. Tento výsledek spolu se silnými prodeji za červenec a srpen přinesl nárůst prodejů za třetí kvartál o 21% oproti stejnému období roku loňského.

Na výsledku se podílely všechny trhy. Několik trhů dosáhlo dokonce rekordních prodejů. Itálie dosáhla svého vůbec nejlepšího prodejního měsíce v historii, když prodej byl o 124% vyšší oproti loňskému roku, a to navzdory skutečnosti, že trh v Itálii za září zaznamenal propad o 9% v porovnání k roku 2003.

Pět trhů dosáhlo nejlepších zářijových výsledků v historii, včetně Řecka – nárůst o 93%, Španělska – o 86% a Velké Británie – o 28% oproti loňskému roku. S prodejem, který představoval více než třetinu celkových evropských prodejů za září se Velká Británie stala čtvrtým nejúspěšnějším trhem z hlediska objemu prodeje, a to v celosvětovém měřítku, hned za Japonskem, USA a Čínou. Prodejních rekordů dosáhla také Francie – o 28% a Portugalsko – o 18% oproti loňskému září.

Výsledky na dalších evropských trzích byly vynikající. Česká republika a Slovensko zvýšily prodej o 34%, Dánsko o 27%. Rusko mělo také jedinečný prodejní měsíc, když prodalo téměř 5x více vozů oproti loňskému září.

Dobré výsledky dosáhlo také Rakousko – o 4% a Norsko – o 2% oproti září 2003. Prodej v Německu byl v souladu s plánovaným podílem na trhu, a to ve výši 2,5%.

Za období leden až září letošního roku se prodeje zvýšily celkově o 26% oproti stejnému období. Načítané letošní prodeje již přesáhly celkové  prodeje roku 2002 a Mazda je na cestě k tomu, aby již v tomto měsíci překonala prodeje roku 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků