Mazda Motor Europe: nejlepší prodejní výsledek v září v historii

Leverkusen, 14.10. 2004 – Mazda Motor Europe uzavřela třetí kvartál letošního roku se zářijovým prodejem o téměř 19% vyšším než za stejný měsíc loňského roku. S více než 29 000 prodanými vozy to byl vůbec nejlepší měsíc září, co do objemu a 25. po sobě jdoucí měsíc s dvoumístným nárůstem pro Mazda Motor Europe. Tento výsledek spolu se silnými prodeji za červenec a srpen přinesl nárůst prodejů za třetí kvartál o 21% oproti stejnému období roku loňského.

Na výsledku se podílely všechny trhy. Několik trhů dosáhlo dokonce rekordních prodejů. Itálie dosáhla svého vůbec nejlepšího prodejního měsíce v historii, když prodej byl o 124% vyšší oproti loňskému roku, a to navzdory skutečnosti, že trh v Itálii za září zaznamenal propad o 9% v porovnání k roku 2003.

Pět trhů dosáhlo nejlepších zářijových výsledků v historii, včetně Řecka – nárůst o 93%, Španělska – o 86% a Velké Británie – o 28% oproti loňskému roku. S prodejem, který představoval více než třetinu celkových evropských prodejů za září se Velká Británie stala čtvrtým nejúspěšnějším trhem z hlediska objemu prodeje, a to v celosvětovém měřítku, hned za Japonskem, USA a Čínou. Prodejních rekordů dosáhla také Francie – o 28% a Portugalsko – o 18% oproti loňskému září.

Výsledky na dalších evropských trzích byly vynikající. Česká republika a Slovensko zvýšily prodej o 34%, Dánsko o 27%. Rusko mělo také jedinečný prodejní měsíc, když prodalo téměř 5x více vozů oproti loňskému září.

Dobré výsledky dosáhlo také Rakousko – o 4% a Norsko – o 2% oproti září 2003. Prodej v Německu byl v souladu s plánovaným podílem na trhu, a to ve výši 2,5%.

Za období leden až září letošního roku se prodeje zvýšily celkově o 26% oproti stejnému období. Načítané letošní prodeje již přesáhly celkové  prodeje roku 2002 a Mazda je na cestě k tomu, aby již v tomto měsíci překonala prodeje roku 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků