Mazda má problémy s wankelovým motorem, RX-8 musí do servisů

Problémy s netěsností spalovacích prostorů nyní řeší automobilka Mazda u svého modelu RX-8 s rotačním wankelovým motorem. Těsnost je přitom u tohoto motoru zásadní technický problém. Mazda toto řešila již u minulé generace, ovšem pouze u motorů s přeplňováním. Problémy u atmosféricky plněných motorů se vyskytly poprvé.

Do servisů budou muset nejspíš všechny vozy dnešní generace a to minimálně pro kontrolu. Přesnější informace o tom, jak toto bude probíhat Mazda prozatím nezveřejnila, ale již dnes je jasné, že nepůjde o malou a časově nenáročnou akci.

Pokud tedy vlastníte sportovní Mazdu RX-8, obraťte se na autorizovaného prodejce, který vám sdělí podrobnější informace.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků