Mazda Hakaze: mladé a neklidné

Futuristický mix crossoveru a hatchbacku se sportovními ambicemi bude představen za pár týdnů. Jaká je budoucnost Mazdy?

Blížící se ženevský autosalon znamená, že automobilky postupně poodkryjí svá tajemství, která pak představí přímo ve Švýcarsku.

Mazda přijde tradičně s novým konceptem, který bude opět představovat vize budoucnosti. Zcela futuristická Hakaze představuje vůz pro mladé řidiče. Trávení volného času a přemisťování se mezi místy zábavy má doplnit stylové cestování.

Velmi zajímavě je řešena střecha. Její zadní, prosklená, část je totiž vyjímatelná a tak v případě dobrého počasí lze vůz proměnit v čtyřmístné kabrio. O praktičnosti pak zase přesvědčí nový systém sklápění sedadel, která se neschovají ani do podlahy, ani do garáže, ale jednoduše se zasunou pod přední sedadla.

Nový koncept měří na délku 4 420 mm, na šířku 1 890 mm a na výšku 1 560 mm. To vše s rozvorem 2 650 mm. Čtyřmístná karosérie pak disponuje zavazadlovým prostorem 400 l.

O pohon vozu se stará čtyřválec MZR 2,3 DISI turbo, který lze s mírnými odlišnostmi najít v Mazdě6. O přenos výkonu se pak stará elektronický šestistupňový automat se speciálním sportovním režimem. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Od návrhu po koncept...
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků