Mazda Hakaze: mladé a neklidné

Futuristický mix crossoveru a hatchbacku se sportovními ambicemi bude představen za pár týdnů. Jaká je budoucnost Mazdy?

Blížící se ženevský autosalon znamená, že automobilky postupně poodkryjí svá tajemství, která pak představí přímo ve Švýcarsku.

Mazda přijde tradičně s novým konceptem, který bude opět představovat vize budoucnosti. Zcela futuristická Hakaze představuje vůz pro mladé řidiče. Trávení volného času a přemisťování se mezi místy zábavy má doplnit stylové cestování.

Velmi zajímavě je řešena střecha. Její zadní, prosklená, část je totiž vyjímatelná a tak v případě dobrého počasí lze vůz proměnit v čtyřmístné kabrio. O praktičnosti pak zase přesvědčí nový systém sklápění sedadel, která se neschovají ani do podlahy, ani do garáže, ale jednoduše se zasunou pod přední sedadla.

Nový koncept měří na délku 4 420 mm, na šířku 1 890 mm a na výšku 1 560 mm. To vše s rozvorem 2 650 mm. Čtyřmístná karosérie pak disponuje zavazadlovým prostorem 400 l.

O pohon vozu se stará čtyřválec MZR 2,3 DISI turbo, který lze s mírnými odlišnostmi najít v Mazdě6. O přenos výkonu se pak stará elektronický šestistupňový automat se speciálním sportovním režimem. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Od návrhu po koncept...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků