Mazda Hakaze: mladé a neklidné

Futuristický mix crossoveru a hatchbacku se sportovními ambicemi bude představen za pár týdnů. Jaká je budoucnost Mazdy?

Blížící se ženevský autosalon znamená, že automobilky postupně poodkryjí svá tajemství, která pak představí přímo ve Švýcarsku.

Mazda přijde tradičně s novým konceptem, který bude opět představovat vize budoucnosti. Zcela futuristická Hakaze představuje vůz pro mladé řidiče. Trávení volného času a přemisťování se mezi místy zábavy má doplnit stylové cestování.

Velmi zajímavě je řešena střecha. Její zadní, prosklená, část je totiž vyjímatelná a tak v případě dobrého počasí lze vůz proměnit v čtyřmístné kabrio. O praktičnosti pak zase přesvědčí nový systém sklápění sedadel, která se neschovají ani do podlahy, ani do garáže, ale jednoduše se zasunou pod přední sedadla.

Nový koncept měří na délku 4 420 mm, na šířku 1 890 mm a na výšku 1 560 mm. To vše s rozvorem 2 650 mm. Čtyřmístná karosérie pak disponuje zavazadlovým prostorem 400 l.

O pohon vozu se stará čtyřválec MZR 2,3 DISI turbo, který lze s mírnými odlišnostmi najít v Mazdě6. O přenos výkonu se pak stará elektronický šestistupňový automat se speciálním sportovním režimem. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Od návrhu po koncept...
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků