Mazda Europe měla nejlepší říjen všech dob

Mazda Motor Europe zahájila 4. Q rekordními prodeji za říjen. S prodejem přes 21 000 vozů bylo dosaženo 10% nárůstu oproti prodeji v porovnání k loňskému říjnu. A letošní říjen je pro Mazdu již 26. po sobě jdoucím měsícem s dvoumístným nárůstem v Evropě. Tyto výsledky jsou o to hodnotnější, jelikož jich bylo dosaženo v měsíci, ve kterém evropský automobilový trh zaznamenal pokles o téměř 5%.

Historicky rekordních prodejů dosáhly za měsíc říjen čtyři trhy. Tyto jsou – Řecko, kde byl prodej vyšší o 43%, Itálie, o 13%, Velká Británie, o 9% a Španělsko, o 7% vyšší oproti loňskému říjnu.

Vynikajících výsledků bylo dosaženo i na několika dalších trzích, včetně Francie, kde byly prodeje vyšší o 32%. Letošní říjen je pro Francie nejlepším říjnem za posledních 11 let. Ve východní Evropě prodeje Mazdy i nadále rostou. V Maďarsku byly prodeje vyšší o 400% a v Rusku o 310% v porovnání se říjnem loňského roku. Na největším evropském trhu si navzdory slabému měsíci pro prodeje vozů vedla Mazda velice dobře, když zaznamenala 18% nárůst oproti loňskému říjnu. Také prodej v Norsku byl v tomto měsíci dobrý, o 8% vyšší oproti loňským výsledkům.

Zatím prodeje Mazdy na všech evropských trzích výrazně rostou. Za období leden až říjen dosáhla Mazda Motor Europe nárůstu prodeje o 24% versus stejné období loňského roku. Načítaný prodej letošního roku dosáhl přibližně 238 000 vozů a Mazda prodala za pouhých prvních 10 měsíců  o téměř 9 000 vozů více než zrealizovala za celý rok 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků