Mazda Europe měla nejlepší říjen všech dob

Mazda Motor Europe zahájila 4. Q rekordními prodeji za říjen. S prodejem přes 21 000 vozů bylo dosaženo 10% nárůstu oproti prodeji v porovnání k loňskému říjnu. A letošní říjen je pro Mazdu již 26. po sobě jdoucím měsícem s dvoumístným nárůstem v Evropě. Tyto výsledky jsou o to hodnotnější, jelikož jich bylo dosaženo v měsíci, ve kterém evropský automobilový trh zaznamenal pokles o téměř 5%.

Historicky rekordních prodejů dosáhly za měsíc říjen čtyři trhy. Tyto jsou – Řecko, kde byl prodej vyšší o 43%, Itálie, o 13%, Velká Británie, o 9% a Španělsko, o 7% vyšší oproti loňskému říjnu.

Vynikajících výsledků bylo dosaženo i na několika dalších trzích, včetně Francie, kde byly prodeje vyšší o 32%. Letošní říjen je pro Francie nejlepším říjnem za posledních 11 let. Ve východní Evropě prodeje Mazdy i nadále rostou. V Maďarsku byly prodeje vyšší o 400% a v Rusku o 310% v porovnání se říjnem loňského roku. Na největším evropském trhu si navzdory slabému měsíci pro prodeje vozů vedla Mazda velice dobře, když zaznamenala 18% nárůst oproti loňskému říjnu. Také prodej v Norsku byl v tomto měsíci dobrý, o 8% vyšší oproti loňským výsledkům.

Zatím prodeje Mazdy na všech evropských trzích výrazně rostou. Za období leden až říjen dosáhla Mazda Motor Europe nárůstu prodeje o 24% versus stejné období loňského roku. Načítaný prodej letošního roku dosáhl přibližně 238 000 vozů a Mazda prodala za pouhých prvních 10 měsíců  o téměř 9 000 vozů více než zrealizovala za celý rok 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků