Mazda Europe měla nejlepší říjen všech dob

Mazda Motor Europe zahájila 4. Q rekordními prodeji za říjen. S prodejem přes 21 000 vozů bylo dosaženo 10% nárůstu oproti prodeji v porovnání k loňskému říjnu. A letošní říjen je pro Mazdu již 26. po sobě jdoucím měsícem s dvoumístným nárůstem v Evropě. Tyto výsledky jsou o to hodnotnější, jelikož jich bylo dosaženo v měsíci, ve kterém evropský automobilový trh zaznamenal pokles o téměř 5%.

Historicky rekordních prodejů dosáhly za měsíc říjen čtyři trhy. Tyto jsou – Řecko, kde byl prodej vyšší o 43%, Itálie, o 13%, Velká Británie, o 9% a Španělsko, o 7% vyšší oproti loňskému říjnu.

Vynikajících výsledků bylo dosaženo i na několika dalších trzích, včetně Francie, kde byly prodeje vyšší o 32%. Letošní říjen je pro Francie nejlepším říjnem za posledních 11 let. Ve východní Evropě prodeje Mazdy i nadále rostou. V Maďarsku byly prodeje vyšší o 400% a v Rusku o 310% v porovnání se říjnem loňského roku. Na největším evropském trhu si navzdory slabému měsíci pro prodeje vozů vedla Mazda velice dobře, když zaznamenala 18% nárůst oproti loňskému říjnu. Také prodej v Norsku byl v tomto měsíci dobrý, o 8% vyšší oproti loňským výsledkům.

Zatím prodeje Mazdy na všech evropských trzích výrazně rostou. Za období leden až říjen dosáhla Mazda Motor Europe nárůstu prodeje o 24% versus stejné období loňského roku. Načítaný prodej letošního roku dosáhl přibližně 238 000 vozů a Mazda prodala za pouhých prvních 10 měsíců  o téměř 9 000 vozů více než zrealizovala za celý rok 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků