Mazda Europe měla nejlepší říjen všech dob

Mazda Motor Europe zahájila 4. Q rekordními prodeji za říjen. S prodejem přes 21 000 vozů bylo dosaženo 10% nárůstu oproti prodeji v porovnání k loňskému říjnu. A letošní říjen je pro Mazdu již 26. po sobě jdoucím měsícem s dvoumístným nárůstem v Evropě. Tyto výsledky jsou o to hodnotnější, jelikož jich bylo dosaženo v měsíci, ve kterém evropský automobilový trh zaznamenal pokles o téměř 5%.

Historicky rekordních prodejů dosáhly za měsíc říjen čtyři trhy. Tyto jsou – Řecko, kde byl prodej vyšší o 43%, Itálie, o 13%, Velká Británie, o 9% a Španělsko, o 7% vyšší oproti loňskému říjnu.

Vynikajících výsledků bylo dosaženo i na několika dalších trzích, včetně Francie, kde byly prodeje vyšší o 32%. Letošní říjen je pro Francie nejlepším říjnem za posledních 11 let. Ve východní Evropě prodeje Mazdy i nadále rostou. V Maďarsku byly prodeje vyšší o 400% a v Rusku o 310% v porovnání se říjnem loňského roku. Na největším evropském trhu si navzdory slabému měsíci pro prodeje vozů vedla Mazda velice dobře, když zaznamenala 18% nárůst oproti loňskému říjnu. Také prodej v Norsku byl v tomto měsíci dobrý, o 8% vyšší oproti loňským výsledkům.

Zatím prodeje Mazdy na všech evropských trzích výrazně rostou. Za období leden až říjen dosáhla Mazda Motor Europe nárůstu prodeje o 24% versus stejné období loňského roku. Načítaný prodej letošního roku dosáhl přibližně 238 000 vozů a Mazda prodala za pouhých prvních 10 měsíců  o téměř 9 000 vozů více než zrealizovala za celý rok 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků