Mazda CX-9: japonský crossover s americkými rozměry

Mazda po dlouhém očekávání představila svůj nový crossover CX-9, který se již brzy objeví na vybraných trzích. Svým pojetím jde v duchu této značky, ovšem svými rozměry útočí na americké vozy stejné kategorie. Jak vypadá japonský vůz s americkými rozměry?
Mazda CX-9: japonský crossover s americkými rozměry

Mazda včera představila veřejnosti svůj nový crossover CX-9, který se vyznačuje dynamickými tvary a americkými rozměry. Novinka totiž měří na délku slušných 5 071 mm, na šířku 1 936 mm a na šířku 1 729 mm. Rozvor pak má hodnotu 2 875 mm. Vůz pak pojme až sedm pasažérů ve třech řadách.

O praktičnosti pak hovoří i řešení interiéru a jeho variabilita. Druhá řada sedadel je dělena v poměru 3:2 a třetí řada pak v poměru 1:1. Různé kombinace sklopených sedaček umožní zvětšit zavazadelník. Ten má objem i při využití všech míst slušných 487 litrů.

O pohon novinky se postará šestiválec MZI o objemu 3,5 litru se čtyř-ventilovou technologií. Motor dává výkon 184 kW (250 k) a točivý moment 325 Nm. O přenos výkonu na všechna se postará šestistupňový automat s možnosti manuálního řazení. Náhon na všechna kola je totožný se systémem, jaký Mazda používá v ostré verzi svého modelu Mazda 6 MPS. Mazda CX-9 je ve standardu postavena na 18" kolech vpředu a 20" kolech vzadu, které jsou obuty do pneu o rozměrech 245/60 vpředu a 245/50 vzadu.

Mazda CX-9 dostala do vínku i širokou bezpečnostní výbavu jako je stabilizační systém, elektronický systém omezující možnost převrácení vozu, brzdový asistent s ABS, široké spektrum airbagů.

Novinka se objeví na trhu ještě v letošním roce, ovšem v počátku pouze na domácím japonském trhu a ve Spojených státech. Později se prodeje rozšíří i do dalších vybraných zemí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda CX-9
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 9 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků