Mazda CX-5 po faceliftu: Má nové stupně výbavy, jízdní režimy i vyšší komfort

Lehké modernizace se už Mazda CX-5 letos dočkala. Teď však automobilka vylepšuje SUV v širším měřítku.

Nedlouho po úniku fotek se již naplno představuje modernizovaná Mazda CX-5. Druhá generace SUV japonské značky je na trhu od roku 2017. Než se tedy dočkáme zbrusu nové generace, oblíbený model ještě přichází s řadou vylepšení zvenku i zevnitř, ačkoliv po stránce pohonného ústrojí se vlastně nic nemění.

Mazda chystá masovou elektrifikaci. Využít chce i techniku od Toyoty

Mazda chystá masovou elektrifikaci. Využít chce i techniku od Toyoty

Modernizovaná CX-5 se ukazuje s pozměněným předním nárazníkem, mřížkou chladiče s širším lemováním a adaptivními LED světlomety s novou grafikou. Vzadu jsou novinky obdobně minimální s novými LED svítilnami a upravenou spodní částí nárazníku. Do palety laků karoserie přidává Mazda nový „béžový“ odstín Zircon Sand.

Mazda uvádí trojici nových výbav, které finální vzhled CX-5 ještě razantněji odliší. Úroveň Newground má například stříbrné prvky nárazníků, černé kryty zrcátek a limetkově zbarvené prvky na mřížce chladiče. Sport Black jede na vlně matně černých doplňků včetně černých 19palcových kol v kombinaci s červenými prvky na masce, zatímco GT Sport přináší lakování původně odhalených plastových částí blatníků a nárazníků do barvy vozu, v interiéru je Nappa kůže a dřevěné obložení.

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Uvnitř se CX-5 modelového roku 2022 dočkala Qi přihrádky pro bezdrátové nabíjení telefonu na středovém tunelu a taky vylepšených sedaček. Nový infotainment s 10,25palcovým displejem, intuitivnějším ovládáním a posledními funkce konektivity včetně mobilní aplikace MyMazda pro vzdálený přístup dostala CX-5 už na začátku letoška.

O motorech se v případě modernizace Mazda vůbec nezmiňuje. Lze tedy čekat dosavadní nabídku benzinových a naftových motorů Skyactiv, které už dříve obdržely vylepšení ve formě úpravy mapování plynového pedálu a nastavení šestistupňové automatické převodovky pro snížení produkce emisí CO2.

Toyota RAV4 Hybrid 4x4 je teď drsnější. S verzí Adventure přichází modernizace

Toyota RAV4 Hybrid 4x4 je teď drsnější. S verzí Adventure přichází modernizace

Novinkou pro rok 2022 je nicméně volič jízdních režimů Mazda Intelligent Drive select (Mi-Drive), který v případě modelů s pohonem 4x4 zajišťuje i samostatný off-road režim pro jízdu na nezpevněném povrchu. Jinak Mazda zmiňuje další vylepšení na platformě vozu, podvozku a zdokonaleno bylo i odhlučnění kabiny. Soubor asistentů pak doplňuje aktivní asistent jízdy v koloně.

Cenovky vylepšené Mazdy CX-5 zatím neznáme, do prodeje v Evropě nastoupí novinka ze začátku příštího roku.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků