Mazda CX-30 si odnáší rekordní hodnocení v testu Euro NCAP. Překonává i Volvo

Podle testerů byste dnes našli jen mizivé procento vozů, které je tak bezpečné jako nová Mazda CX-30.

Od Euro NCAP si nová Mazda CX-30 odnáší velice dobré hodnocení. Přesněji to vůbec nejlepší v případě ochrany dospělé posádky uvnitř, kde SUV nasbíralo skóre celkem 99 %. V této kategorii tedy CX-30 poráží i dosud nejvyšší hodnocení u Mazdy 3, Alfy Romeo Giulia a Volva XC60 a V40, které mají v žebříčku nejlepších 98 %.

Plný počet bodů si totiž CX-30 odneslo v jednotlivých testech kompletního čelního nárazu, bočního nárazu do bariéry a do sloupu. Tyto testy se započítávají do kompletních výsledků v rámci ochrany dospělé posádky. V případě ochrany dětí dosáhlo CX-30 na hodnocení 86 %.

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Koneckonců pak Mazda odjíždí z nárazových testů Euro NCAP s plným pětihvězdičkovým hodnocením. Velkou hru samozřejmě u testů a ve výsledném hodnocení Euro NCAP hraje i základní výbava ve formě dnes nejrůznějších asistentů a bezpečnostních funkcí.

CX-30 je už v základu vybaveno celou hromadou, a to včetně předkolizního systému s detekcí chodců, funkci hlídání mrtvého úhlu a hlídání jízdních pruhů, omezovače rychlosti, rozpoznávání dopravních značek, kontroly bdělosti řidiče nebo adaptivního tempomatu.

Za volantem Mazdy CX-30: Nástupce bez předchůdce. A co revoluční Skyactiv-X?

Za volantem Mazdy CX-30: Nástupce bez předchůdce. A co revoluční Skyactiv-X?

Euro NCAP nicméně zmiňuje i důležitost standardní zástavby kolenního airbagu řidiče, nehledě na klasickou řadu čelních a bočních airbagů na palubě CX-30, a poté vysokou tuhost konstrukce SUV v případě bočních i čelních nárazů.

Dalším menším SUV, které si v poslední sérii testů Euro NCAP odneslo plné pětihvězdičkové hodnocení, je i nejnovější Mercedes-Benz GLB. Pokračující v trendu automobilky započatém v roce 2014. Od té doby totiž každý nový Mercedes dosáhl v nárazových testech na pět hvězdiček.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 66 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků