Mazda a Ford rozšíří společnou výrobu v Asii

Automobilka Mazda a Ford spolu úzce spolupracují již dlouhá léta. Mazda 2 a Ford Fiesta, nebo Ford Monedo a Mazda 6 jsou jen části výsledku společné spolupráce.

A díky tomu, že spolupráce funguje více než dobře, postaví tyto dvě automobilky nový výrobní závod v Thajsku. Půjde o investici ve výši 500 mil. dolarů (přibližně 9,5 mld. korun) a po dokončení bude závod produkovat o 100 000 vozů více, než doposud.

Automobilky plánují v rozšířených kapacitách vyrábět malé modely jako zmíněnou Mazda 2 a Ford Fiesta.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků