Mazda 6, nová generace se představí v záři

Japonská automobilka Mazda oznámila, že na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu představí novou generaci Mazdy 6. Po pěti letech od zahájení výroby současného modelu tak přijde změna, která se může zdát jako trochu předčasná.

Tento vůz střední třídy si totiž po celou dobu výroby zachovává solidní prodeje a přes mírnou okoukanost ostrých sportovních tvarů má stále co nabídnout. Mazda 6 i po pěti letech patří stále k tomu nejlepšímu v segmentu a tak lze očekávat, že i nová generace se ihned zařadí mezi ty nejlepší.

Opět se očekává trojice karosářských verzí. Základem bude sedan a kombi, který doplní tradiční hatchback. Vůz bude sdílet platformu s novým Fordem Mondeo, ovšem vše bude řádně změněno k charakteru vozu. Design nové generace není prozatím znám ani v náznacích, ale u Mazdy se nadají předpokládat příliš velké extravagance.

Klepněte pro větší obrázek

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků