MAZDA 6: Nejen nový název

Poprvé představila Mazda svůj model 6 na tokijském autosalónu 24. října. Podívejme se na jeden z nejvýznamnějších modelů dlouhé a bohaté historie značky.
MAZDA 6: Nejen nový název

Mazda 6, v Japonsku je tento model nazýván Atenza, je zcela nový název pro zcela novou řadu vozů, kterým budou v budoucnosti označovány nejnovější modely vozů Mazda střední velikosti.

Pohonné jednotky

Čtyřválcové motory byly vyvinuty pro široké využití u řady vozidel, počínaje vozem Mazda 6, a to ve třech objemových kategoriích, včetně progresivního agregátu o obsahu 2,3 litru vybaveného sekvenčním časováním ventilů (S-VT).

Klepněte pro větší obrázekNa vybraných světových trzích budou uvedeny dvě nové varianty vznětového motoru Mazda typu DIRECO-D o obsahu 2.0 litru. Obě jsou charakterizovány masivním, lineárním průběhem kroutícího momentu, přinášejícím svižné jízdní vlastnosti:

První varianta tohoto motoru nabízí výkon 136 ks (100 kW) při 3 500 ot/min. a dosahuje maximálního krouticího momentu 310 Nm při 2 000 ot/min.

Druhá varianta poskytuje výkon 120 ks (88 kW) a stejné maximum točivého momentu, má však strmější výkonovou křivku.

Na vrcholu nabídky stojí model Mazda 6 s hliníkovým zážehovým šestiválcem o obsahu 3.0 litru, který byl optimalizován tak, aby bylo sníženo jeho vnitřní tření, dosažen vysoký výkon a krouticí moment. Pohonný agregát V6 S-VT nabízí maximální výkon 222 ks (163 kW) při 6 250 ot/min. Vrcholu krouticího momentu – 273 Nm – dosahuje při 4 750 ot/min.

Interiér

InteriérInteriér vozu Mazda 6 byl navržen zcela nově, stejně tak jako jeho exteriér, který působí na zákazníky naprosto svěžím a dynamickým dojmem, jedinečným pro vozy této třídy. Prostorný a sportovní interiér nabízí ideálně využitelné a přátelské prostředí s přehlednými přístroji a se snadno ovladatelnými prvky. Ovládací prvky jsou ergonomicky umístěny, středová konsole má titanový povrch, přístroje mají chromované rámečky. Tato kombinace dodává celému interiéru moderní vzhled a podtrhuje dojem vysoké kvality.

Karoserie

Klepněte pro větší obrázekMazda 6 bude nabízena ve třech provedeních karoserie: čtyřdveřový sedan, pětidveřový hatchback a kombi. Všechny tři typy karoserie modelu Mazda 6 mají atletický vzhled, čehož bylo dosaženo vhodným optickým řešením karoserie se širší spodní částí a vhodně tvarovanými blatníky. 
 
Eliminací ostrých hran karoserie vozidla a umístěním nejpůsobivějšího prvku designu do středu přední kapoty a do střední části vozidla – umístěním „optického těžiště“ vozidla mezi jeho přední a zadní nápravu, se Mazda výrazně prosazuje mezi současnými vozy ostře řezaných Klepněte pro větší obrázektvarů. Elegance modelu Mazda 6 byla zdůrazněna citlivým použitím chromovaných a jiných dekorativních materiálů, zatímco jeho „tvář“ působí hrdě a dravě – designérský tým společnosti Mazda ji popisuje, jako „agresivní úsměv, který říká: „toto není pouze běžný vůz střední kategorie“.

Mazda 6 ve zkratce

Stabilita
– vůz Mazda 6 jedoucí v přímém směru vyžaduje na běžném jízdním povrchu menší korekci volantu než většina jeho konkurentů.

Citlivost řízení – ovladatelnost vozu Mazda 6 během změny směru jízdy je vyšší a reakce řízení je v porovnání s předními konkurenty rychlejší.

Klepněte pro větší obrázekPředvídatelné ovládání – samočinně výškově nastavitelná zadní náprava vozu Mazda 6 napomáhá minimalizovat změny jízdních vlastností vozidla v závislosti na míře jeho zatížení.

Impozantní akcelerace – nový typ motoru vozu Mazda 6 o objemu 2,3 litru nabízí ve své třídě jeden z nejvyšších výkonů.

Brzdný výkon – brzdné schopnosti vozu Mazda 6 umožňují realizovat zabrzdění ze 100 na 0 km/h na brzdné dráze o délce 37 metrů.

Jízdní komfort – model Mazda 6  bude ve svém segmentu na špici díky své schopnosti izolovat vibrace a hluk přenášený od vozovky.

První modely budou představeny celému světu, včetně celého evropského trhu, v průběhu léta roku 2002. Vozy Mazda 6 budou vyráběny v Japonsku, v továrně Hofu a v montážním závodě v Michiganu ve Spojených státech.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků