Mazda 6 MPS, nová generace ve stylu GT-M

Automobilka Mazda před pár dny představila sportovní paket pro novou generaci modelu 6. Paket s označením GT-M se stal jakousi předzvěstí toho, jakým směrem se bude ubírat nová Mazda 6 MPS, tedy ostré provedení tohoto modelu. Jak bude nová 6 MPS vypadat tedy zatím jen tušíme, o její technice ale máme jasno.

Pod kapotou MPS bude opět přeplňovaný čtyřválec DISI, ovšem nyní o objemu 2,5 litru, místo dosavadního objemu 2,3 l. Výkon by měl dosahovat hodnoty 280 koní (nyní 260) a k dispozici bude opět náhon na všechna čtyři kola.

Pokud Mazda udrží cenu na úrovni současné MPS, tedy okolo 1,1 mil. Kč, lze očekávat opravdu dobré prodeje. Přeci jenom, který vůz střední třídy nabídne za tuto cenu 280 koní a trvalý náhon na všechna kola..

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Mazda 6 s paketem GT-M

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků