Mazda 6 MPS: další generace zřejmě nebude

Známý ostrý sedan s náhonem na všechna čtyři kola s výkonem 255 koní se už své další generace zřejmě nedočká. Automobilka je s prodeji tohoto vozu nespokojena a sama přiznává, že Mazda 6 MPS není přesně taková, jak by si ji představovala. Mezi její největší nedostatky patří především hmotnost 1 612 kg a z ní vyplývající nedokonalosti týkající se jízdních vlastností, výkonu brzd i samotné dynamiky.

Na další problém si automobilka zadělala sama. Menší a levnější Mazda 3 taktéž z rady MPS poskytuje o něco lepší jízdní vlastnosti a méně váží. Programový manažer automobilky prohlásil, že nová „šestka“ se ve verzi MPS asi vyrábět nebude, především kvůli nízké poptávce. Připomněl však i existenci druhé varianty a to také, že nová Mazda 6 MPS by se dodávala jen na vybrané trhy, kde by se poptávka pohybovala v rozumných mezích.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků