Mazda 6 MPS: další generace zřejmě nebude

Známý ostrý sedan s náhonem na všechna čtyři kola s výkonem 255 koní se už své další generace zřejmě nedočká. Automobilka je s prodeji tohoto vozu nespokojena a sama přiznává, že Mazda 6 MPS není přesně taková, jak by si ji představovala. Mezi její největší nedostatky patří především hmotnost 1 612 kg a z ní vyplývající nedokonalosti týkající se jízdních vlastností, výkonu brzd i samotné dynamiky.

Na další problém si automobilka zadělala sama. Menší a levnější Mazda 3 taktéž z rady MPS poskytuje o něco lepší jízdní vlastnosti a méně váží. Programový manažer automobilky prohlásil, že nová „šestka“ se ve verzi MPS asi vyrábět nebude, především kvůli nízké poptávce. Připomněl však i existenci druhé varianty a to také, že nová Mazda 6 MPS by se dodávala jen na vybrané trhy, kde by se poptávka pohybovala v rozumných mezích.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků