Mazda 6 MPS: další generace zřejmě nebude

Známý ostrý sedan s náhonem na všechna čtyři kola s výkonem 255 koní se už své další generace zřejmě nedočká. Automobilka je s prodeji tohoto vozu nespokojena a sama přiznává, že Mazda 6 MPS není přesně taková, jak by si ji představovala. Mezi její největší nedostatky patří především hmotnost 1 612 kg a z ní vyplývající nedokonalosti týkající se jízdních vlastností, výkonu brzd i samotné dynamiky.

Na další problém si automobilka zadělala sama. Menší a levnější Mazda 3 taktéž z rady MPS poskytuje o něco lepší jízdní vlastnosti a méně váží. Programový manažer automobilky prohlásil, že nová „šestka“ se ve verzi MPS asi vyrábět nebude, především kvůli nízké poptávce. Připomněl však i existenci druhé varianty a to také, že nová Mazda 6 MPS by se dodávala jen na vybrané trhy, kde by se poptávka pohybovala v rozumných mezích.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků