Mazda 6 dostala krásnou speciální edici 20th Anniversary. Je luxusní a má jenom silné motory

Výroční modely japonské automobilky mají dlouhou tradici. Dvacetiletá oslava šestky má velmi luxusní podobu.

U majitelů Mazd jsou vozy Anniversary hodně ceněné – hlavně MX-5 10th Anniversary druhé generace NB, která vznikla jen v 7500 očíslovaných exemplářích. Svého speciálu se dočkala i generace třetí ve formě 20th Anniversary s 2000 kusy a 25th Anniversary se stokusovou sérií pouze pro americký trh. Zatím poslední verze ND dostala výroční sérii k třicetiletému výročí a také pro oslavu sta let značky.

Proč to tedy nezkusit i u jiných modelů? Seznamte se s Mazdou 6 20th Anniversary, která oslavuje uvedení velmi úspěšné řady rodinných a manažerských aut na trh. Zatím je potvrzena pouze pro japonský a australský trh. Poznáte ji podle laků Artisan Red a Rhodium White, jezdí na leskle stříbrných 19“ kolech. Na blatnících se nacházejí znáčky s označením výročního modelu, čelní maska je vyvedena ve stříbřitém lesku. Označení 20th Anniversary najdeme i uvnitř na opěrkách hlavy. Kabina je čalouněna kůží Nappa a obložena matně šedivými doplňky. Na japonském trhu má bez příplatku střešní okno.

Pro australské zákazníky bude výroční vůz k dispozici s přeplňovaným dvouapůllitrem o výkonu 173 kW (235 k) a s 410 Nm točivého momentu. Japonci se mohou těšit na lehce vylepšený turbodiesel 2.2 se 147 kW (200 k) a 450 Nm. U nich jde vůz do prodeje na konci letošního roku, Australané si počkají na začátek roku 2023.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

Diskuze (30) Další článek: Dárky s vůní benzinu: Co dát pod stromeček rodině i svému autu?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,