Mazda 3 MPS Targa Tasmania: připravena na tasmánské závody

Divize Mazda Motosport před pár dny strhla plachtu ze zcela nové Mazdy 3 MPS v slušivém rally kabátku. Vůz je prý dokonale připraven na australské závody Targa Tasmania trvající pět dnů, během kterých jezdci ujedou více než 2 000 km. Od klasické ostré verze MPS se tento kousek odlišuje bezpečnostní klecí v interiéru, sportovními sedadly, pětibodovými pásy a speciálním hasícím zařízením. Ostatní věci zůstaly téměř nedotčeny.

Pod kapotou je umístněn upravený čtyřválec objemu 2,3 l s výkonem 190 kW, jeho síla je přenášen na kola přední nápravy. Na seznamu technických úprav figurují například lepší tlumiče, účinnější brzdy s lepším chlazením, nový katalyzátor a volant. Posádce bude při průjezdnosti jednotlivých úseků pomáhat implantovaný navigační systém.
 
Závody začínají v úterý 15. dubna ve městě Launceston a končí o 20. dubna ve městě Hobart a Mazda 3 MPS se představí v kategorii moderních vozů s náhonem na přední kola.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Mazda 3 MPS Targa Tasmania
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků