Mazda 3 MPS a MX-5 RC poznajú slovenské ceny

Slovenský importér Mazdy zverejnil ceny dvoch svojich modelov – ostrej Mazdy 3 MPS a populárnej MX-5 v prevedení Roadster Coupé s pevnou skladacou strechou.

Mazdu 3 MPS s preplňovaným motorom 2,3 l a výkonom 191 kW (260 k) dostanete od ceny 1 053 200 Sk. Čiastka je to oproti konkurencii pomerne vysoká, ale je treba povedať, že priplatiť si môžete len za metalízu – všetky potrebné bezpečnostné aj komfortné prvky sú zahrnuté v základnej výbave. Nechýbajú ani veci ako audiosystém Bose, predný diferenciál s obmedzenou svornosťou, systém bezkľúčového odomykania alebo automatická klimatizácia.

Model MX-5 RC je k dispozícii so zážihovými motormi 1,8 a 2,0 litra. Slabší motor sa kombinuje s dvojicou výbav (Challenge, Revolution), silnejší dostanete len s výbavou vyššou (tá navyše obsahuje zadný diferenciál so zvýšenou svornosťou, xenónové svetlomety , audio Bose alebo športový podvozok) a zároveň je kombinovaný so 6-stupňovou prevodovkou. MX-5 RC 1,8 l tak kúpite od 899 900 Sk, dvojliter vo výbave Revolution stojí presne o 100 tisíc viac – 999 900 Sk.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků