Mazda 2 MPS, přijde nový panovník „hot mini”?

Japonská automobilka Mazda se rozhodla, že v dnes velmi oblíbeném segmentu hot hatchů obsadí trůny všech tříd. A stejně jako Opel má svou sportovní rodinu OPC, bude mít Mazda rodinu se jménem MPS.

Poté, co se na trh dostal zástupce nižší střední třídy, Mazda 3 MPS, s přeplňovaným čtyřválcem 2,3 MZR DISI o výkonu 184 kW (250 k) a všem předokolkám vypálila rybník, přijde něco podobného i do segmentu o třídu menšího.

Tip: Představení Mazdy 3 MPS naleznete zde.

Opel Corsa OPC, Renault Clio Sport, Ford Fiesta ST, Fabia RS (?) a další malí sportovci dostanou opravdu drsného konkurenta.

Nová Mazda 2 MPS totiž dostane pod kapotu přeplňovaný čtyřválec 2,0 o výkonu 230 koní. Výkon bude přenášen na přední kola prostřednictvím šestistupňového manuálu a stejně jako větší sourozenec, dostane i Mazda 2 MPS přední samosvorný diferenciál.

Tip2: Představení nové Mazdy 2 naleznete zde.

Na trhu se objeví tento model v příštím roce a pokud vyjde vše dle předpokladů, má zaděláno na to, aby se stal králem malých vozů.

Klepněte pro větší obrázek
Mazda 2
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků