Mazda 2 MPS, přijde nový panovník „hot mini”?

Japonská automobilka Mazda se rozhodla, že v dnes velmi oblíbeném segmentu hot hatchů obsadí trůny všech tříd. A stejně jako Opel má svou sportovní rodinu OPC, bude mít Mazda rodinu se jménem MPS.

Poté, co se na trh dostal zástupce nižší střední třídy, Mazda 3 MPS, s přeplňovaným čtyřválcem 2,3 MZR DISI o výkonu 184 kW (250 k) a všem předokolkám vypálila rybník, přijde něco podobného i do segmentu o třídu menšího.

Tip: Představení Mazdy 3 MPS naleznete zde.

Opel Corsa OPC, Renault Clio Sport, Ford Fiesta ST, Fabia RS (?) a další malí sportovci dostanou opravdu drsného konkurenta.

Nová Mazda 2 MPS totiž dostane pod kapotu přeplňovaný čtyřválec 2,0 o výkonu 230 koní. Výkon bude přenášen na přední kola prostřednictvím šestistupňového manuálu a stejně jako větší sourozenec, dostane i Mazda 2 MPS přední samosvorný diferenciál.

Tip2: Představení nové Mazdy 2 naleznete zde.

Na trhu se objeví tento model v příštím roce a pokud vyjde vše dle předpokladů, má zaděláno na to, aby se stal králem malých vozů.

Klepněte pro větší obrázek
Mazda 2
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky