Mazda 2 Extreme: vzhůru do rallye

Sportovní oddělení Mazdy zapracovalo na „dvojce“, aby ji připravilo pro náročné soutěže rallye. Jaká bude?

Mazda představila na motorshow v Melborne „dvojku“ v závodním provedení pro soutěže rallye. Ačkoli je motor samotný stále ve vývoji, Mazda očekává oproti předchůdcům výrazné výkonové polepšení. S velkou pravděpodobností půjde o agregát o objemu 1,6 litru, který by měl disponovat výkonem kolem 190-200 koní. Pohonu čtyř kol se speciál nedočkal, pomoci by mu ovšem měl přední diferenciál s omezenou svorností.

Vůz disponuje pětistupňovou manuální převodovkou a velkým úpravám se pochopitelně podrobil podvozek, na kterém nezůstalo ze sériového téměř nic. Mazda rovněž vsadila na extrémně lehké ráfky, aby eliminovala neodpruženou hmotnost. Extreme obouvá disky o průměru 15“, které jsou obuty do pneumatik Pirelli.

Na přední masce si našla místo čtveřice reflektorů pro noční rychlostní zkoušky, uvnitř kabiny nalezneme výztuhy dle regulí FIA a rovněž závodní sedačky s pětibodovými pásy. Volant pro speciál dodalo Momo a jak je z fotografii vidět, z interiéru bylo vyklizeno vše nepotřebné. V současnosti Mazda pracuje na brzdové soustavě a zanedlouho by se měla pustit do prvních testů. Až ty totiž ukážou, zda má projekt šanci uspět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda 2 Extreme

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků