Mazda 2 Extreme: vzhůru do rallye

Sportovní oddělení Mazdy zapracovalo na „dvojce“, aby ji připravilo pro náročné soutěže rallye. Jaká bude?

Mazda představila na motorshow v Melborne „dvojku“ v závodním provedení pro soutěže rallye. Ačkoli je motor samotný stále ve vývoji, Mazda očekává oproti předchůdcům výrazné výkonové polepšení. S velkou pravděpodobností půjde o agregát o objemu 1,6 litru, který by měl disponovat výkonem kolem 190-200 koní. Pohonu čtyř kol se speciál nedočkal, pomoci by mu ovšem měl přední diferenciál s omezenou svorností.

Vůz disponuje pětistupňovou manuální převodovkou a velkým úpravám se pochopitelně podrobil podvozek, na kterém nezůstalo ze sériového téměř nic. Mazda rovněž vsadila na extrémně lehké ráfky, aby eliminovala neodpruženou hmotnost. Extreme obouvá disky o průměru 15“, které jsou obuty do pneumatik Pirelli.

Na přední masce si našla místo čtveřice reflektorů pro noční rychlostní zkoušky, uvnitř kabiny nalezneme výztuhy dle regulí FIA a rovněž závodní sedačky s pětibodovými pásy. Volant pro speciál dodalo Momo a jak je z fotografii vidět, z interiéru bylo vyklizeno vše nepotřebné. V současnosti Mazda pracuje na brzdové soustavě a zanedlouho by se měla pustit do prvních testů. Až ty totiž ukážou, zda má projekt šanci uspět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda 2 Extreme

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků