Maybach zřejmě představí luxusní kabrio

Dle dobře informovaných zdrojů má německý výrobce luxusních limuzín, automobilka Maybach, představit na autosalonu v Dubai, který proběhne příští měsíc, zcela nový model.

Ten bude postaven na základu velkého modelu Maybach 62 a jak jsme již napověděli, bude mu chybět pevná střecha. Mělo by tak jí o velký, čtyřmístný a čtyřdveřový kabriolet. Maybach měl při vývoji čerpat u Mercedesu, který před nedávnem představil velké čtyřdveřové kabrio Ocean Drive.

Maybach kabrio by měl vzniknout jen ve dvaceti kusové limitované sérii a cena by měla dosáhnout minimálně milionu eur. A protože při takové ceně nelze očekávat mnoho nabídek, míří představení do Arabských Emirátů, kde si movití zákazníci rádi připlatí za něco exkluzivního.

Maybach si navíc od tohoto kroku slibuje, že mu přinese větší respekt a renomé, které mu v současnosti ve světe drahých limuzín chybí. Zda bude kabrio stačí k tomu, aby se automobilka vzchopila, nelze prozatím předvídat.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků