Maybach zřejmě představí luxusní kabrio

Dle dobře informovaných zdrojů má německý výrobce luxusních limuzín, automobilka Maybach, představit na autosalonu v Dubai, který proběhne příští měsíc, zcela nový model.

Ten bude postaven na základu velkého modelu Maybach 62 a jak jsme již napověděli, bude mu chybět pevná střecha. Mělo by tak jí o velký, čtyřmístný a čtyřdveřový kabriolet. Maybach měl při vývoji čerpat u Mercedesu, který před nedávnem představil velké čtyřdveřové kabrio Ocean Drive.

Maybach kabrio by měl vzniknout jen ve dvaceti kusové limitované sérii a cena by měla dosáhnout minimálně milionu eur. A protože při takové ceně nelze očekávat mnoho nabídek, míří představení do Arabských Emirátů, kde si movití zákazníci rádi připlatí za něco exkluzivního.

Maybach si navíc od tohoto kroku slibuje, že mu přinese větší respekt a renomé, které mu v současnosti ve světe drahých limuzín chybí. Zda bude kabrio stačí k tomu, aby se automobilka vzchopila, nelze prozatím předvídat.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků