Maybach prohrává a na trh přijde s malým modelem za "pár peněz"

O ekonomických problémech automobilky Maybach jsme psali již v průběhu podzimu loňského roku. Výrobce vysoce luxusních vozů, které jsou odvozeny od Mercedesu třídy S, se totiž potýká s malým odbytem, který nedosahuje ani poloviny plánu. Tím se dostává do ekonomických potíží, protože neustále vykazuje ztrátu.

Dnes je tak již jasné, že se Maybach na trhu neuživí pouze s dvojicí modelů 57 a 62, které míří k opravdu movitým zákazníkům, kteří vyžadují maximální luxus a prestiž. Tito zákazníci navíc raději dávají přednost opravdovým králům luxusu jako je Rolls-Royce a Bentley. Proto se Maybach rozhodl, že v roce 2009 přijde na trh s malým modelem, který ponese dle své délky označení 51 a jeho cena bude pod hranicí 200 tisíc eur. Pod kapotou by se měl objevit osmiválec s výkonem okolo 350-400 koní. Nový model by měl oslovit daleko širší spektrum zákazníků, kteří by tak přinesli do automobilky potřebné peníze. Otázkou ovšem je, zda malý a relativně levný model nezdiskredituje jméno Maybach před opravdu movitými klienty a nebude ani tak vzpruhou jako spíše posledním hřebíčkem do rakve s velkým M na víku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků