Maybach přichází se sportovní verzí modelu 57

Již na ženevském autosalonu představil Maybach model 57S, který nyní uvádí do prodeje. Zákaznící Maybachu, kteří si občas svůj vůz rádi i zařídí, se nabízí model, který dostane pod kapotu motor z dílny AMG. Dvanáctiválcový turbodmychadly přeplňovaný motor s objemem 6 litrů dosahuje výkonu 450 kW (612 k). Maybach s ním zrychlí na stovku pod pět sekund a dosáhne maximálně rychlosti 250 km/h, kdy zasáhne omezovač.

Sportovní model, krom silnějšího motoru, dostane i speciální designové prvky. Mimo tradiční bohatou standardní a příplatovkou výbavu se odliší i 20" koly z lehkých slitin, černo a stříbrnou barvou s chromovým efektem, karbonovými prvky v interiéru a dalšími luxusnímy detaily. Cena Maybachu 57S se na německém trhu bude pohybovat okolo 418 000 euro, což je cca 12,5 milionu korun. Jdete pro něj?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků