Maybach místy s nulovými prodeji

Automobilka Maybach to opravdu nemá jednoduché. Vozy této značky se téměř neprodávají a nikdo z představitelů automobilky neví, jak tento nepříznivý stav zvrátit.

Luxusní limuzíny postavené na bázi obstarožního Mercedesu s cenovkou vyšší než u Rolls-Royce prostě zákazníci nikde ve světě nechtějí. Dle posledních informací se např. v Austrálii za celý loňský rok prodalo nula kusů a to jde o trh, kde se ročně prodá přes milion nových automobilů.

Je pak jasné, že ani prodejci již tyto vozy prodávat nechtějí, protože nemají z čeho žít a zavedení autosalonu pro tuto značku přitom bylo extrémně nákladné.

I dle analytiků je automobilka v současné podobě odsouzena k záhubě. Náklady na vývoj nové generace modelů jsou extrémní a při minimálních prodejích se prostě nikdy nezaplatí. Jedinou cestou tak je odpoutání se od stylu Mercedesu a výrazně snížení ceny, což by mohlo oslovit hrstku těch, kteří jsou již znudění z Bentley nebo Rollsu.

Letošní rok má být pro automobilku klíčový, protože má rozhodnout, jakou cestou se půjde nadále. Každopádně pokud Maybach skončí již podruhé v historii, zřejmě to nikomu vadit nebude.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků