Maybach místy s nulovými prodeji

Automobilka Maybach to opravdu nemá jednoduché. Vozy této značky se téměř neprodávají a nikdo z představitelů automobilky neví, jak tento nepříznivý stav zvrátit.

Luxusní limuzíny postavené na bázi obstarožního Mercedesu s cenovkou vyšší než u Rolls-Royce prostě zákazníci nikde ve světě nechtějí. Dle posledních informací se např. v Austrálii za celý loňský rok prodalo nula kusů a to jde o trh, kde se ročně prodá přes milion nových automobilů.

Je pak jasné, že ani prodejci již tyto vozy prodávat nechtějí, protože nemají z čeho žít a zavedení autosalonu pro tuto značku přitom bylo extrémně nákladné.

I dle analytiků je automobilka v současné podobě odsouzena k záhubě. Náklady na vývoj nové generace modelů jsou extrémní a při minimálních prodejích se prostě nikdy nezaplatí. Jedinou cestou tak je odpoutání se od stylu Mercedesu a výrazně snížení ceny, což by mohlo oslovit hrstku těch, kteří jsou již znudění z Bentley nebo Rollsu.

Letošní rok má být pro automobilku klíčový, protože má rozhodnout, jakou cestou se půjde nadále. Každopádně pokud Maybach skončí již podruhé v historii, zřejmě to nikomu vadit nebude.

Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
Minitest VW T-Roc 1.5 TSI a 2.0 TSI: Dvakrát podstatně jinak

VW T-Roc 1.5 TSI vs 2.0 TSI (minitest)

Vyzkoušeli jsme dvě zážehové zážehové verze Volkswagenu T-Roc. Významně se liší i výbavou.

7.  6.  2018 | Milan Lažanský | 36 příspěvků