Maybach jako luxusní off-road: Studie Mercedesu je rozlučkou se zesnulým designérem

Jde o druhý a bohužel taky poslední projekt ze spolupráce Mercedesu a Virgila Abloha.

Svět módy a designu nedávno zasáhla smutná zpráva. Virgil Abloh, úspěšný módní návrhář, designér a mimo jiné taky kreativní ředitel značky Louis Vuitton, zemřel ve věku 41 let po dlouhém boji s rakovinou. Rovněž Mercedes tak nyní uctívá památku zesnulého designéra, a to jeho posledním výtvorem ve spolupráci s německou značkou.

Takzvaný Project Maybach je v pořadí druhým modelem, na kterém Abloh pracoval přímo s Gordenem Wagenerem, ředitelem designu koncernu Daimler AG. Dříve se tato dvojka pustila do neobvyklého konceptu Mercedesu třídy G. Téma off-roadingu tak pokračuje i v případě nejnovějšího Maybachu.

Dvoumístné, takřka šestimetrové elektrické off-road kupé bylo navrženo kompletně od nuly a používá zbrusu nový designový jazyk divize Mercedes-Maybach. Koncept spojuje myšlenku prozkoumávání přírody v náležitém luxusu vozů Maybach. Jednoduše kombinace dobrodružného off-roadu a komfortního GT.

Kromě vysokého podvozku, terénních pneumatik, trubkových nárazníků nebo dodatečného osvětlení patří mezi nejvýraznější prvky konceptu bohatě prosklená, zaoblená kabina, nad kterou je externí ochranný rám. Potencionální dojezd elektromobilu mají zvyšovat i zabudované solární panely pod průhlednými díly kapoty. Luxusní Maybach sekera v přihrádce vedle řidiče je pak třešničkou této netradiční kombinace stylů.

Project Maybach tedy funguje čistě jako designové cvičení. Jak už to ale bývá, některé stylové prvky konceptu by mohla divize Mercedes-Maybach použít i pro budoucí modely.

Maybach

Maybach-Motorenbau je německý výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1909 založil Wilhelm Maybach se synem, původně jako výrobce motorů pro vzducholodě Zeppelin.

Po 2. světové válce výroba automobilů ustala, Daimler značku Maybach obnovil až po roce 2000.

Mercedes-Maybach GLS • Mercedes-Maybach Ultimate Luxury • Mercedes-Maybach G650 Landaulet

Váš názor Další článek: TEST Hyundai i20 N Premium: Že blesk nikdy neudeří dvakrát na stejné místo? Hloupost!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,