Maybach Exelero: kupé s maximálkou 351 km/h

Maybach Exelero je kupé, které vzniklo v rámci reklamní kampaně výrobce pneumatik, firmy Fulda. Šéf firmy Fulda, Bernd J. Hoffmann, měl na seznamu úloh pro vůz, který by měl prověřit jeho výrobky, pár položek, z nichž jedna zněla: nejvyšší rychlost nad 350 km/h! Nová interpretace Maybachu Coupé je postavena na sériovém podvozku modelu Maybach 57. O design se postarali čtyři studenti a dva profesoři specializované vysoké školy v Pforzheimu v Německu, konstrukci prototypu postavila firma Stola v Itálii.

Dvoudveřové kupé má celkové rozměry 5,89 x 2,14 x 1,39 m. Pod kapotou má monstrózní agregát: 5.9 V12 přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Výkon se díky převrtání válců z 5.6 l na 5.9 l a modifikací turbodmychadel vyšplhal na 515 kW (rovných 700 k) a maximální kroutící moment je 1 020 Nm. Pětistupňová automatická převodovka pomáhá přenášet sílu motoru na zadní kola s pneumatikami o rozměrech 315/25 ZR 23.

Hmotnost Exelera je 2 660 kilogramů a na stovku doslova vystřelí za 4,4 s. Při zkušební jízdě na italském ovále v Nardu dosáhl Maybach Exelero nejvyšší rychlosti 351,45 km/h, jeden z úkolů byl tedy splněn. Maybach Exelero je zatím jen jeden a je majetkem koncernu Daimler-Chrysler. O montáži dalších kusů pro případné zájemce řeč nepadla.

Tip: Stáhněte si plakáty kupé Maybach Exelero.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků