Maybach Exelero: kupé s maximálkou 351 km/h

Maybach Exelero je kupé, které vzniklo v rámci reklamní kampaně výrobce pneumatik, firmy Fulda. Šéf firmy Fulda, Bernd J. Hoffmann, měl na seznamu úloh pro vůz, který by měl prověřit jeho výrobky, pár položek, z nichž jedna zněla: nejvyšší rychlost nad 350 km/h! Nová interpretace Maybachu Coupé je postavena na sériovém podvozku modelu Maybach 57. O design se postarali čtyři studenti a dva profesoři specializované vysoké školy v Pforzheimu v Německu, konstrukci prototypu postavila firma Stola v Itálii.

Dvoudveřové kupé má celkové rozměry 5,89 x 2,14 x 1,39 m. Pod kapotou má monstrózní agregát: 5.9 V12 přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Výkon se díky převrtání válců z 5.6 l na 5.9 l a modifikací turbodmychadel vyšplhal na 515 kW (rovných 700 k) a maximální kroutící moment je 1 020 Nm. Pětistupňová automatická převodovka pomáhá přenášet sílu motoru na zadní kola s pneumatikami o rozměrech 315/25 ZR 23.

Hmotnost Exelera je 2 660 kilogramů a na stovku doslova vystřelí za 4,4 s. Při zkušební jízdě na italském ovále v Nardu dosáhl Maybach Exelero nejvyšší rychlosti 351,45 km/h, jeden z úkolů byl tedy splněn. Maybach Exelero je zatím jen jeden a je majetkem koncernu Daimler-Chrysler. O montáži dalších kusů pro případné zájemce řeč nepadla.

Tip: Stáhněte si plakáty kupé Maybach Exelero.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků