Maybach do Pekingu veze nový koncept. Stane se nejluxusnějším SUV světa?

Maybach tímto konceptem cílí přímo na čínského klienta. Za dva roky se ukáže, jestli věci příliš nepřekombinovali...

Není žádným tajemstvím, že Maybach chystá daleko více odlišené modely od svých dárců orgánů, než je tomu v případě třídy S. Také je známo, že svým zaměřením cílí ve velké míře na Asii, především Čínu. Když si do rovnice vezmete v potaz, že čínský zákazník má rád hodně chromu, sedany a SUV, nic jiného než tento koncept Ultimate Luxury z toho pro maximální zasažení publika nemůže vzejít.

Do jaké míry je rozumné či vkusné po křížení kupé s SUV křížit s populárním segmentem také sedany, necháme na vás. První uniklé snímky přináší web carnewschina.com. Vozu nechybí chromové linky včetně těch tlustých, kolem okenních rámů. Zadní svítilny jsou pak spojeny linkou podobně jako kupé třídy S. Chromovaná linka pak začíná také u předního znaku a pokračuje až k víku kufru, dokonce i přes zadní okno.

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Již dříve nechal Maybach nakouknout i do interiéru. Architektura dnešních Mercedesů začíná a končí v podstatě jen zdvojenou obrazovkou přístrojového štítu a infotainmnetu. Zaujmou výdechy ventilace a velkorysé použití dřevěného obložení navzdory modernímu střihu. Jedná se o čtyřmístné uspořádání s konzolí mezi zadními pasažéry.

Koncept Ultimate Luxury se ukáže na autosalonu v Pekingu 25. dubna. Sériový vůz jím inspirovaný by se měl představit do roku 2020. Zatímco pohon konceptu je zatím neznámý, produkční verze má dostat i osmiválec s výkonem nejméně 500 koňských sil.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků