Maybach do Pekingu veze nový koncept. Stane se nejluxusnějším SUV světa?

Maybach tímto konceptem cílí přímo na čínského klienta. Za dva roky se ukáže, jestli věci příliš nepřekombinovali...

Není žádným tajemstvím, že Maybach chystá daleko více odlišené modely od svých dárců orgánů, než je tomu v případě třídy S. Také je známo, že svým zaměřením cílí ve velké míře na Asii, především Čínu. Když si do rovnice vezmete v potaz, že čínský zákazník má rád hodně chromu, sedany a SUV, nic jiného než tento koncept Ultimate Luxury z toho pro maximální zasažení publika nemůže vzejít.

Do jaké míry je rozumné či vkusné po křížení kupé s SUV křížit s populárním segmentem také sedany, necháme na vás. První uniklé snímky přináší web carnewschina.com. Vozu nechybí chromové linky včetně těch tlustých, kolem okenních rámů. Zadní svítilny jsou pak spojeny linkou podobně jako kupé třídy S. Chromovaná linka pak začíná také u předního znaku a pokračuje až k víku kufru, dokonce i přes zadní okno.

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Již dříve nechal Maybach nakouknout i do interiéru. Architektura dnešních Mercedesů začíná a končí v podstatě jen zdvojenou obrazovkou přístrojového štítu a infotainmnetu. Zaujmou výdechy ventilace a velkorysé použití dřevěného obložení navzdory modernímu střihu. Jedná se o čtyřmístné uspořádání s konzolí mezi zadními pasažéry.

Koncept Ultimate Luxury se ukáže na autosalonu v Pekingu 25. dubna. Sériový vůz jím inspirovaný by se měl představit do roku 2020. Zatímco pohon konceptu je zatím neznámý, produkční verze má dostat i osmiválec s výkonem nejméně 500 koňských sil.

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků