Maybach do Pekingu veze nový koncept. Stane se nejluxusnějším SUV světa?

Maybach tímto konceptem cílí přímo na čínského klienta. Za dva roky se ukáže, jestli věci příliš nepřekombinovali...

Není žádným tajemstvím, že Maybach chystá daleko více odlišené modely od svých dárců orgánů, než je tomu v případě třídy S. Také je známo, že svým zaměřením cílí ve velké míře na Asii, především Čínu. Když si do rovnice vezmete v potaz, že čínský zákazník má rád hodně chromu, sedany a SUV, nic jiného než tento koncept Ultimate Luxury z toho pro maximální zasažení publika nemůže vzejít.

Do jaké míry je rozumné či vkusné po křížení kupé s SUV křížit s populárním segmentem také sedany, necháme na vás. První uniklé snímky přináší web carnewschina.com. Vozu nechybí chromové linky včetně těch tlustých, kolem okenních rámů. Zadní svítilny jsou pak spojeny linkou podobně jako kupé třídy S. Chromovaná linka pak začíná také u předního znaku a pokračuje až k víku kufru, dokonce i přes zadní okno.

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Již dříve nechal Maybach nakouknout i do interiéru. Architektura dnešních Mercedesů začíná a končí v podstatě jen zdvojenou obrazovkou přístrojového štítu a infotainmnetu. Zaujmou výdechy ventilace a velkorysé použití dřevěného obložení navzdory modernímu střihu. Jedná se o čtyřmístné uspořádání s konzolí mezi zadními pasažéry.

Koncept Ultimate Luxury se ukáže na autosalonu v Pekingu 25. dubna. Sériový vůz jím inspirovaný by se měl představit do roku 2020. Zatímco pohon konceptu je zatím neznámý, produkční verze má dostat i osmiválec s výkonem nejméně 500 koňských sil.

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

včera | Jan Mička | 86 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků