Maybach do Pekingu veze nový koncept. Stane se nejluxusnějším SUV světa?

Maybach tímto konceptem cílí přímo na čínského klienta. Za dva roky se ukáže, jestli věci příliš nepřekombinovali...

Není žádným tajemstvím, že Maybach chystá daleko více odlišené modely od svých dárců orgánů, než je tomu v případě třídy S. Také je známo, že svým zaměřením cílí ve velké míře na Asii, především Čínu. Když si do rovnice vezmete v potaz, že čínský zákazník má rád hodně chromu, sedany a SUV, nic jiného než tento koncept Ultimate Luxury z toho pro maximální zasažení publika nemůže vzejít.

Do jaké míry je rozumné či vkusné po křížení kupé s SUV křížit s populárním segmentem také sedany, necháme na vás. První uniklé snímky přináší web carnewschina.com. Vozu nechybí chromové linky včetně těch tlustých, kolem okenních rámů. Zadní svítilny jsou pak spojeny linkou podobně jako kupé třídy S. Chromovaná linka pak začíná také u předního znaku a pokračuje až k víku kufru, dokonce i přes zadní okno.

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Již dříve nechal Maybach nakouknout i do interiéru. Architektura dnešních Mercedesů začíná a končí v podstatě jen zdvojenou obrazovkou přístrojového štítu a infotainmnetu. Zaujmou výdechy ventilace a velkorysé použití dřevěného obložení navzdory modernímu střihu. Jedná se o čtyřmístné uspořádání s konzolí mezi zadními pasažéry.

Koncept Ultimate Luxury se ukáže na autosalonu v Pekingu 25. dubna. Sériový vůz jím inspirovaný by se měl představit do roku 2020. Zatímco pohon konceptu je zatím neznámý, produkční verze má dostat i osmiválec s výkonem nejméně 500 koňských sil.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků