Maybach do Pekingu veze nový koncept. Stane se nejluxusnějším SUV světa?

Maybach tímto konceptem cílí přímo na čínského klienta. Za dva roky se ukáže, jestli věci příliš nepřekombinovali...

Není žádným tajemstvím, že Maybach chystá daleko více odlišené modely od svých dárců orgánů, než je tomu v případě třídy S. Také je známo, že svým zaměřením cílí ve velké míře na Asii, především Čínu. Když si do rovnice vezmete v potaz, že čínský zákazník má rád hodně chromu, sedany a SUV, nic jiného než tento koncept Ultimate Luxury z toho pro maximální zasažení publika nemůže vzejít.

Do jaké míry je rozumné či vkusné po křížení kupé s SUV křížit s populárním segmentem také sedany, necháme na vás. První uniklé snímky přináší web carnewschina.com. Vozu nechybí chromové linky včetně těch tlustých, kolem okenních rámů. Zadní svítilny jsou pak spojeny linkou podobně jako kupé třídy S. Chromovaná linka pak začíná také u předního znaku a pokračuje až k víku kufru, dokonce i přes zadní okno.

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Již dříve nechal Maybach nakouknout i do interiéru. Architektura dnešních Mercedesů začíná a končí v podstatě jen zdvojenou obrazovkou přístrojového štítu a infotainmnetu. Zaujmou výdechy ventilace a velkorysé použití dřevěného obložení navzdory modernímu střihu. Jedná se o čtyřmístné uspořádání s konzolí mezi zadními pasažéry.

Koncept Ultimate Luxury se ukáže na autosalonu v Pekingu 25. dubna. Sériový vůz jím inspirovaný by se měl představit do roku 2020. Zatímco pohon konceptu je zatím neznámý, produkční verze má dostat i osmiválec s výkonem nejméně 500 koňských sil.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků