Maybach 62 Landaulet: luxus v jiné dimenzi

Není luxus jako luxus. Maybach nám nyní ukázal, jak má vypadat kabriolet podle jeho gusta. Račte nastoupit, Landaulet přichází.

Ačkoli se premiéra studie Maybachu 62 Landaulet očekávala až na autoshow v Dubai, automobilka uvolnila klíčové informace a fotografie již nyní. Jak můžete vidět sami, nejde o klasické kabrio, ale o model zvaný semi-convertible (polokabrio?). Pokud si myslíte, že tohle se do prodeje nikdy nedostane, jste na omylu. Již počátkem příštího roku se vyrobí limitovaná edice zahrnující pouze 20 kusů. O exkluzivitu tak nouze jistě nebude.

Maybach se vydal cestou vládních limuzín a inspiraci určitě nasbíral i v minulosti u automobilky Mercedes-Benz. A není se čemu divit, protože model 62 nepatří mezi ty, které si majitel řídí sám. Pro něj je určeno místo na zadních sedačkách, a tak není důvod, aby byl vůz otevřen kompletně.

Jak již název napovídá, vůz vychází z prodloužené verze 62. Specialitou je posuvná střecha, která dokáže v případě požadavky velice jednoduše zadní část odkrýt. Otevíraní/zavírání systému trvá pouhých 16 vteřin. Výhodou vozu je, že nepřišel o žádnou z praktických či komfortních stránek. Asi by bylo zbytečné rozepisovat se zde o jednotlivých luxusních prvcích v interiéru, a tak jen jedna drobnost. Poslední část prostoru může být na přání oddělena skleným panelem.

Stejně jako verze 62S, i Landaulet je poháněn přeplňovaným dvanáctiválcem 6,0 l o výkonu 450 kW/612 k. Maximum výkonu je dosaženo v širším pásmu mezi 4800 až 5100 ot./min. Mamutí točivý moment 1000 Nm je pak dosažen mezi 2000-4000 otáčkami. Pokud tedy toužíte po skutečné luxusním a zároveň i dynamickém voze s větrem ve vlasech, měli byste se postavit do řady čekatelů již nyní. A ještě dobrá rada – shánějte si řidiče…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Maybach 62 Landaulet

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků