Maybach 62 Landaulet: luxus v jiné dimenzi

Není luxus jako luxus. Maybach nám nyní ukázal, jak má vypadat kabriolet podle jeho gusta. Račte nastoupit, Landaulet přichází.

Ačkoli se premiéra studie Maybachu 62 Landaulet očekávala až na autoshow v Dubai, automobilka uvolnila klíčové informace a fotografie již nyní. Jak můžete vidět sami, nejde o klasické kabrio, ale o model zvaný semi-convertible (polokabrio?). Pokud si myslíte, že tohle se do prodeje nikdy nedostane, jste na omylu. Již počátkem příštího roku se vyrobí limitovaná edice zahrnující pouze 20 kusů. O exkluzivitu tak nouze jistě nebude.

Maybach se vydal cestou vládních limuzín a inspiraci určitě nasbíral i v minulosti u automobilky Mercedes-Benz. A není se čemu divit, protože model 62 nepatří mezi ty, které si majitel řídí sám. Pro něj je určeno místo na zadních sedačkách, a tak není důvod, aby byl vůz otevřen kompletně.

Jak již název napovídá, vůz vychází z prodloužené verze 62. Specialitou je posuvná střecha, která dokáže v případě požadavky velice jednoduše zadní část odkrýt. Otevíraní/zavírání systému trvá pouhých 16 vteřin. Výhodou vozu je, že nepřišel o žádnou z praktických či komfortních stránek. Asi by bylo zbytečné rozepisovat se zde o jednotlivých luxusních prvcích v interiéru, a tak jen jedna drobnost. Poslední část prostoru může být na přání oddělena skleným panelem.

Stejně jako verze 62S, i Landaulet je poháněn přeplňovaným dvanáctiválcem 6,0 l o výkonu 450 kW/612 k. Maximum výkonu je dosaženo v širším pásmu mezi 4800 až 5100 ot./min. Mamutí točivý moment 1000 Nm je pak dosažen mezi 2000-4000 otáčkami. Pokud tedy toužíte po skutečné luxusním a zároveň i dynamickém voze s větrem ve vlasech, měli byste se postavit do řady čekatelů již nyní. A ještě dobrá rada – shánějte si řidiče…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Maybach 62 Landaulet

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků