Max Verstappen vytáhl nový Civic Type R na závodní okruh. Líbil se mu natolik, že s ním odjel

Než Honda zveřejní ceny a ohlásí vstup nového Civicu Type R na trh, ukazuje nám, jak si novinku užíval Max Verstappen na maďarském okruhu.

Honda s představením Civicu Type R hraje tradiční hru na trpělivost. V létě jsme se dočkali prvních fotografií a teprve nedávno i bližších technických parametrů. Na oficiální  ceny si ale budeme muset ještě pár týdnů počkat.

To dává Hondě trochu času nás udržet ve střehu. Pilot formule 1 Max Verstappen ale měl už tu čest usednout za volant a užít si trochu zábavy na okruhu. YouTube kanál australského zastoupení vydal propagační video, v němž má Max hodinovou pauzu v pracovním dnu během pobytu v Budapešti. Místo odpočinku před schůzkou se ale nechá odvézt na Euro-Ring, kde v boxech čeká právě nový Civic Type R.

Místo uvolněného tempa si vynutí na věži časomíru a zajíždí jeden rekord za druhým. Nakonec si Hondu nechá i pro závěrečnou cestu na meeting, což potvrzuje, že se mu opravdu zalíbila.

Není divu, nová Honda Civic Type R je dosud nejvýkonnější a nejschopnější evolucí se čtyřválcovým dvoulitrem laděným na 235 kW a 420 Nm točivého momentu. Mezigeneračně to znamená přírůstek 9 kW a 15 Nm. Vzhledem k ceně předchůdce a mírnému všeobecnému zdražení se dá očekávat cena kolem 1,1 mil. Kč. Na evropských trzích se ukáže začátkem příštího roku.

Honda Civic

Honda Civic je sportovnější typ vozu od japonské automobilky. Symbol spolehlivosti a robustního zpracování zůstává u atmosférických motorů i poté, co většina konkurence přešla na menší objem a přeplňování.

10. generace • Honda Civic Type-R • Test Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT • Ceny v ČR • Test Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC • Dostupné motory • Test Honda Civic Type R GT 2020

Diskuze (6) Další článek: Studenti přešli na elektromobilitu. ID.5 Xcite mladou krev nezapře, má lak ze supersportu a skvostný interiér

Témata článku: , , , , , , , , , , ,