Mate Rimac vyrazil s Neverou na svou stavbu. Tohle dělá 1914 koní v bahně

Jeden z aktuálně nejdiskutovanějších lidí v automobilovém průmyslu se projel se svým hypersportem po staveništi. Pak ho nechá zničit.

Chorvatský Rimac začal před několika měsíci s výstavbou moderního ústředí v domácím Záhřebu, do kterého investoval 200 milionů eur. Po dokončení v něm bude zhruba 2500 zaměstnanců a každý z nich by se tu měl cítit jako doma. Rimacovo vysněné sídlo navrhlo chorvatské designové studio 3LHD.

Očekává se, že k otevření dojde v roce 2023 a zatím je tedy na místě jen špinavé staveniště. Mate Rimac se tak rozhodl vzít tam nedávno představený model Nevera a trochu si zařádit v blátě. Jak to probíhalo se můžete podívat v přiloženém videu. Pro auto to byla zřejmě poslední projížďka před nárazovými testy.

Rimac Nevera debutoval v polovině letošního roku. Sílu dodávají čtyři elektromotory s permanentním magnetem o celkovém výkonu 1914 koní. Díky tomu dokáže akcelerovat z 0 na 96 km/h za 1,85 sekundy a třístovku protne za 9,3 sekundy. Maximální rychlost se udává 412 km/h.

Váš názor Další článek: Porsche Cayman GT4 RS má české ceny! Příplatky za ceny hatchbacků jsou běžné

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,