Maserati vzdává hold Stirlingu Mossovi a potvrzuje svůj návrat do světa motorsportu

Ještě před představením vozu veřejnosti zabalilo Maserati prototyp nového supersportu do nového kabátku, která vzdává hold nedávno zesnulému závodnímu jezdci.

Závodní jezdec Stirling Moss zemřel letos 12. dubna ve věku 90 let. Automobilka Maserati se mu rozhodla vzdát hold prototypem chystaného supersportu MC20. Vzhled prototypu je inspirovaný závodním vozem Maserati Eldorado, se kterým Moss v roce 1958 nastoupil do závodu Trofeo dei due Mondi.

Maserati ještě žije. Chystá návrat slavného jména, konkurenta Ferrari i crossover

Maserati ještě žije. Chystá návrat slavného jména, konkurenta Ferrari i crossover

Odhalení prototypu si automobilka nechala na 13. května, protože včera to bylo přesně 64 let od vítězství tohoto závodního jezdce na Velké ceně Monaka za volantem Maserati 250F. Moss jel v čele závodu od prvního až do posledního kola. Vedle Mosse si jako dalšího slavného jezdce s 250F můžete připomenout i Fangia.

„To, že jsme se rozhodli vzdát siru Stirlingovi čest právě prototypem MC20 není náhoda. Prostřednictvím tohoto modelu chce značka s trojzubcem v logu zdůraznit své sportovní poslání a především se po posledním vítězství světového šampionátu v roce 2010 vrátit na vedoucí pozici závodních okruhů s dalším výjimečným vozem,“ uvádí automobilka Maserati.

Historie osobních vozů Ferrari na jednom místě: Připomeňte si nádherné legendy!

Historie osobních vozů Ferrari na jednom místě: Připomeňte si nádherné legendy!

Nyní tedy máte stoprocentně potvrzené, že Maserati se s tímto novým modelem vrací na závodní okruhy. Se zbrusu novým pohonným ústrojím navrhnutým od podlahy půjde o vítanou změnu. Otázkou je, kam až chce značka s novinkou mířit. Zmíněným rokem 2010 zřejmě odkazuje na kategorii GT1. Osobně si ale myslím, že i GT3 je ta správná cesta. Místním krajanům z Ferrari a Lamborghini by mohl nováček vzít vítr z plachet.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patří do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

dnes | Jan Mička | 14 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků