Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

Maserati o sobě opět dává vědět speciální edicí Royale, která se týká limuzíny Ghibli, sportovního Quattroporte i SUV Levante.

Pro automobilku Maserati je Česká republika velmi okrajový trh. I tak k nám ale vstupuje speciální série modelů s názvem Royale. Tento název u Maserati není nic nového. Objevil se například u třetí generace modelu Quattroporte v roce 1986. Tenkrát to znamenalo ještě luxusnější interiér a hodnotnější materiály.

Jedno z nejúžasnějších aut světa jde do aukce. Pocta starému Maserati bere dech

Jedno z nejúžasnějších aut světa jde do aukce. Pocta starému Maserati bere dech

U současné série Royale tomu není jinak. Speciální edice vtiskla novou tvář modelům Ghibli, Levante a Quattroporte s šestiválcovými motory 3.0 V6 s výkonem 275 koňských sil v dieselovém provedení a 350 nebo 430 koní v benzínovém provedení. První kusy dorazí k zákazníkům v březnu.

Ti mají na výběr ze dvou laků karoserie - Blue Royale a Verde Royale. SUV Levante dostane 21palcová antracitová kola Anteo a sedany Ghibli a Quattroporte titanová antracitová kola. Pod všemi koly najdou majitelé stříbrné brzdové destičky. Uvnitř dává Maserati na výběr z kůže Pieno Fiore v odstínu černá/hnědá, nebo ze svého signifikantního čalounění Zegna Pelletessuta v hnědém odstínu.

Maserati jde proti všem zvykům dneška. Světu ukázalo nový sporťák, nikoliv SUV

Maserati jde proti všem zvykům dneška. Světu ukázalo nový sporťák, nikoliv SUV

Doplňky interiéru se různí v závislosti na modelu. Nechybí lakované dřevo v odstínu Black Piano, ebenové dřevo, nebo kovové dekory. Velmi široká standardní výbava vozů zahrnuje i střešní okno, zatmavená boční okna, prémiový audiosystém, balíček asistenčních systémů nebo infotainment s úhlopříčkou 8,4“ s funkcí zrcadlení mobilních telefonů.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Zájemci o speciální edici si musí pospíšit. Od každého modelu jich totiž vznikne jenom stovka. Ceny jsou v přepočtu následující: Ghibli Royale 2.319.000 Kč, Levante Royal 2.507.000 Kč, Quattroporte Royale 3.032.000 Kč.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků