Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

Maserati o sobě opět dává vědět speciální edicí Royale, která se týká limuzíny Ghibli, sportovního Quattroporte i SUV Levante.

Pro automobilku Maserati je Česká republika velmi okrajový trh. I tak k nám ale vstupuje speciální série modelů s názvem Royale. Tento název u Maserati není nic nového. Objevil se například u třetí generace modelu Quattroporte v roce 1986. Tenkrát to znamenalo ještě luxusnější interiér a hodnotnější materiály.

Jedno z nejúžasnějších aut světa jde do aukce. Pocta starému Maserati bere dech

Jedno z nejúžasnějších aut světa jde do aukce. Pocta starému Maserati bere dech

U současné série Royale tomu není jinak. Speciální edice vtiskla novou tvář modelům Ghibli, Levante a Quattroporte s šestiválcovými motory 3.0 V6 s výkonem 275 koňských sil v dieselovém provedení a 350 nebo 430 koní v benzínovém provedení. První kusy dorazí k zákazníkům v březnu.

Ti mají na výběr ze dvou laků karoserie - Blue Royale a Verde Royale. SUV Levante dostane 21palcová antracitová kola Anteo a sedany Ghibli a Quattroporte titanová antracitová kola. Pod všemi koly najdou majitelé stříbrné brzdové destičky. Uvnitř dává Maserati na výběr z kůže Pieno Fiore v odstínu černá/hnědá, nebo ze svého signifikantního čalounění Zegna Pelletessuta v hnědém odstínu.

Maserati jde proti všem zvykům dneška. Světu ukázalo nový sporťák, nikoliv SUV

Maserati jde proti všem zvykům dneška. Světu ukázalo nový sporťák, nikoliv SUV

Doplňky interiéru se různí v závislosti na modelu. Nechybí lakované dřevo v odstínu Black Piano, ebenové dřevo, nebo kovové dekory. Velmi široká standardní výbava vozů zahrnuje i střešní okno, zatmavená boční okna, prémiový audiosystém, balíček asistenčních systémů nebo infotainment s úhlopříčkou 8,4“ s funkcí zrcadlení mobilních telefonů.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Zájemci o speciální edici si musí pospíšit. Od každého modelu jich totiž vznikne jenom stovka. Ceny jsou v přepočtu následující: Ghibli Royale 2.319.000 Kč, Levante Royal 2.507.000 Kč, Quattroporte Royale 3.032.000 Kč.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků