Maserati uvádí limitované edice Levante a Quattroporte. Prim hraje speciální čalounění

Modely Levante a Quattroporte čeká příští rok omlazení, ještě před tím se ale Maserati rozhodlo nabídnout zákazníkům limitované edice těchto modelů.

Zatímco se Maserati chystá od příštího roku na zásadní omlazení a rozšíření modelového portfolia, pro SUV Levante a sedan Quattroporte si ještě přichystalo menší limitované edice, které představí během automobilové přehlídky Monterey Car Week v Kalifornii. Oba modely se budou vyznačovat luxusními materiály a výbavou.

Maserati změnilo plány. Mělo by šetřit, místo toho ale ukáže nový sporťák

Maserati změnilo plány. Mělo by šetřit, místo toho ale ukáže nový sporťák

Hlavní předností se tedy stává čalounění Pelletessuta, které označuje tkaný materiál z tenkých proužků kůže Nappa. Výsledkem je povrch vypadající jako tradiční ručně tkané textilie, ovšem z kůže, která se v limitovaných Maserati nachází na sedačkách, obložení dveří (v Levante) i palubní desce (v Quattroporte).

Oba modely jsou založeny na úrovních vyšší výbav, v případě Quattroporte na verzi S Q4 GrandLusso, která však bude dostupná výhradně v modrém odstínu karoserie Blu Sofisticato, s modře lakovanými brzdovými třmeny, hnědým interiérem a 21palcovými disky Atlante. Motorizací je třílitrový V6 o výkonu 430 koní (316 kW) s pohonem všech kol.

Další hřebík do rakve? Dodávka motorů Ferrari pro Maserati skončí

Další hřebík do rakve? Dodávka motorů Ferrari pro Maserati skončí

U Levante vycházejícím z výbavy S GranSport je karoserie oděná do bronzového odstínu, interiér je černý, stejně jako brzdové třmeny, a auto stojí na 21palcových kolech Helios. Pod kapotou se rovněž objeví standardní třílitrový V6 o síle 430 koní (316 kW) s pohonem všech kol.

S uvedením během automobilového týdne v Monterey se nové limitované edice týkají pouze trhu Severní Ameriky. Speciálního Levante i Quattroporte vyrobí Maserati jen 50 kusů, cenovky zatím nebyly zveřejněny.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 104 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků