Maserati uvádí limitované edice Levante a Quattroporte. Prim hraje speciální čalounění

Modely Levante a Quattroporte čeká příští rok omlazení, ještě před tím se ale Maserati rozhodlo nabídnout zákazníkům limitované edice těchto modelů.

Zatímco se Maserati chystá od příštího roku na zásadní omlazení a rozšíření modelového portfolia, pro SUV Levante a sedan Quattroporte si ještě přichystalo menší limitované edice, které představí během automobilové přehlídky Monterey Car Week v Kalifornii. Oba modely se budou vyznačovat luxusními materiály a výbavou.

Maserati změnilo plány. Mělo by šetřit, místo toho ale ukáže nový sporťák

Maserati změnilo plány. Mělo by šetřit, místo toho ale ukáže nový sporťák

Hlavní předností se tedy stává čalounění Pelletessuta, které označuje tkaný materiál z tenkých proužků kůže Nappa. Výsledkem je povrch vypadající jako tradiční ručně tkané textilie, ovšem z kůže, která se v limitovaných Maserati nachází na sedačkách, obložení dveří (v Levante) i palubní desce (v Quattroporte).

Oba modely jsou založeny na úrovních vyšší výbav, v případě Quattroporte na verzi S Q4 GrandLusso, která však bude dostupná výhradně v modrém odstínu karoserie Blu Sofisticato, s modře lakovanými brzdovými třmeny, hnědým interiérem a 21palcovými disky Atlante. Motorizací je třílitrový V6 o výkonu 430 koní (316 kW) s pohonem všech kol.

Další hřebík do rakve? Dodávka motorů Ferrari pro Maserati skončí

Další hřebík do rakve? Dodávka motorů Ferrari pro Maserati skončí

U Levante vycházejícím z výbavy S GranSport je karoserie oděná do bronzového odstínu, interiér je černý, stejně jako brzdové třmeny, a auto stojí na 21palcových kolech Helios. Pod kapotou se rovněž objeví standardní třílitrový V6 o síle 430 koní (316 kW) s pohonem všech kol.

S uvedením během automobilového týdne v Monterey se nové limitované edice týkají pouze trhu Severní Ameriky. Speciálního Levante i Quattroporte vyrobí Maserati jen 50 kusů, cenovky zatím nebyly zveřejněny.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patří do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků