Maserati testuje nové GranTurismo. První elektromobil značky se zatím maskuje

Nebude trvat dlouho a rovněž Maserati bude mít v nabídce svůj první model čistě na baterky.

Maserati pomalu tahá z rukávu další novinku. Po upoutávce na nové SUV Grecale nám poskytuje první pohled na novou generaci modelu GranTurismo. Na pár fotkách a zatím v maskované podobě prototypu lze vidět tradiční proporce italského GT, nepochybně ale model nastoupí na designovou vlnu započatou supersportem MC20.

Nové GranTurismo bude navíc zásadním modelem v elektrifikované budoucnosti značky. Maserati totiž oficiálně potvrzuje, že novinku máme očekávat s čistě elektrickým ústrojím. První elektromobil Maserati je tedy za dveřmi. Prozatím ale zůstává naděje, že vedle baterií nabídne značka i konvenční spalovací variantu.

Maserati slaví 60 let od slavného vítězství na Nürburgringu. Soupeřům nedalo šanci

Maserati slaví 60 let od slavného vítězství na Nürburgringu. Soupeřům nedalo šanci

Jak by mohlo elektrické Maserati znít, to už automobilka předvedla ve starší upoutávce (viz níže). Datum premiéry nového GranTurisma zatím neznáme. V tuto chvíli mají prototypy najíždět testovací kilometry v provozu i na trati. Nakonec se máme kromě kupé opět dočkat i kabrioletu GranCabrio. Výroba obou vozů bude probíhat v Turíně.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků