Maserati svolává do servisů Quattroporte

Nebývá zrovna obvyklé, aby opravdu exkluzivní vozy musely do servisů z důvodu výrobní vady. Jenže ani tomuto segmentu se občas nevyhnou problémy.

Automobilka Maserati musí svolat do servisů několik set kusů modelu Quattroporte. Důvodem je stabilizační systém, který se může během jízdy sám od sebe vypnout. K tomuto problému může dojít díky chybě ovládacího software, který v případě poklesu napětí v akumulátoru pod určitou mez sám od sebe stabilizaci odpojí.

Automobilka označila tuto závadu za středně závažnou, jelikož přímo neohrožuje posádku. Při výpadku stabilizace se navíc na přístrojovém panelu rozsvítí příslušná kontrolka deaktivace.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků