Maserati svolává do servisů Quattroporte

Nebývá zrovna obvyklé, aby opravdu exkluzivní vozy musely do servisů z důvodu výrobní vady. Jenže ani tomuto segmentu se občas nevyhnou problémy.

Automobilka Maserati musí svolat do servisů několik set kusů modelu Quattroporte. Důvodem je stabilizační systém, který se může během jízdy sám od sebe vypnout. K tomuto problému může dojít díky chybě ovládacího software, který v případě poklesu napětí v akumulátoru pod určitou mez sám od sebe stabilizaci odpojí.

Automobilka označila tuto závadu za středně závažnou, jelikož přímo neohrožuje posádku. Při výpadku stabilizace se navíc na přístrojovém panelu rozsvítí příslušná kontrolka deaktivace.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků