Maserati svolává do servisů Quattroporte

Nebývá zrovna obvyklé, aby opravdu exkluzivní vozy musely do servisů z důvodu výrobní vady. Jenže ani tomuto segmentu se občas nevyhnou problémy.

Automobilka Maserati musí svolat do servisů několik set kusů modelu Quattroporte. Důvodem je stabilizační systém, který se může během jízdy sám od sebe vypnout. K tomuto problému může dojít díky chybě ovládacího software, který v případě poklesu napětí v akumulátoru pod určitou mez sám od sebe stabilizaci odpojí.

Automobilka označila tuto závadu za středně závažnou, jelikož přímo neohrožuje posádku. Při výpadku stabilizace se navíc na přístrojovém panelu rozsvítí příslušná kontrolka deaktivace.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků