Maserati Quattroporte Collezione Cento: další luxusní edice

Maserati má za sebou mimořádně úspěšný rok a rozhodla se jej oslavit limitovanou edicí Quattroporte. Nese název Collezione Cento.

Automobilka se po loňském zvýšení prodejů dostává do situace, kdy musí vymyslet něco nového, aby mohla i nadále upevňovat svou pozici v segmentu luxusních vozů. Tomu mohou prozatím dobře posloužit nové limitované edice modelů. Jednou z nich se automobilka představila i na probíhajícím autosalonu v Detroitu. Maserati Quattroporte Collezione Cento na první pohled určitě zaujme svým stylovým slonovinovým lakem a 20-ti palcovými sedmipaprskovými koly. 

Od klasické verze se zevnějšek tohoto Quattroporte liší jen drobnými detaily, jako například novou mřížkou na přední masce. Opravdový luxus však čeká na majitele vozu až po nastoupení, v interiéru se totiž italští designéři se svým citem pro krásu skutečně předvedli. Pro pohodlnou jízdu byla zvolena luxusní sedadla edice Poltrona Frau v světlohnědé barvě s „diamantovým“ švem. Luxusní interiér snad odpovídá všem nepsaným standardům pro kvalitní italský design, abyste se ovšem nenudili, je vnitřek auta vybaven řadou multimediálních zařízení.

O zábavu se tedy postará zadní ovládací konzola, která je napojena na počítač, telefon a Bluetooth sluchátka. Z pohodlí svého auta zvládnete taky vyřídit své e-maily, nebo jen tak si zabrowsit na webu, to díky integrované plnohodnotné klávesnici a Wi-fi připojení. Na počítač jsou napojeny dva monitory, kolébka pro i-Pod a samozřejmostí je zabudovaný CD a DVD přehrávač.

Vraťme se však zpátky ven, při pohledu pod kapotu zde najdeme agregát s výkonem 400 koní, kterému „sekunduje“ šestistupňový automat. Nová limitovaná edice je tedy zaměřena zejména na interiér vozu, který skutečně má co nabídnout. Dá se očekávat, že Collezione Cento se již brzy vyprodá, plánována výroba totiž čítá jen rovných 100 kusů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Maserati Quattroporte Collezione Cento

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků