Maserati Quattroporte brzy s náhonem na všechna kola

První ze společných projektů sesterských automobilek Maserati a Alfa Romeo dostal konkrétní podobu. Maserati použije systém trvalého náhonu všech kol, který Alfa používá u svých model 159 a Brera, a použije ho u svého modelu Quattroporte. Ovšem tento krok si vyžádá daleko větší úpravy, než samotnou instalaci stejného sytému, protože Quattroporte používá zadní náhon, kdy v zadním diferenciálu je umístěna i převodovka (systém transaxle), a tak musí přepracovat více části na svém modelu včetně podvozkové platformy, kterou poté využije i Alfa u svého modelu 169.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků