Maserati MC20 využije nový twin-turbo V6. Motor se objeví i v dalších modelech

Dozvídáme se další detaily o chystaném supersportu od Maserati, především o jeho vnitřnostech.

Maskování zatím Maserati z prototypu nového supersportu MC20 nesundává, z jiné strany se ovšem dovídáme informace o použité technice. Věděli jsme, že do novinky zasadí italská značka zbrusu nový motor vlastní konstrukce a web Automotive News Europe teď přináší informace o jeho specifikaci.

V MC20 se má tedy odehrát premiéra nového twin-turbo V6 Maserati o objemu tří litrů, který zajistí výkon kolem 542 koní (398 kW). Nová jednotka bude fungovat jako náhrada za donedávna využívaný přeplňovaný V8 Ferrari. A svůj šestiválec chce Maserati později umístit do minimálně dalších tří nových modelů.

S plány do budoucna se Maserati pochlubilo už dříve. V očekávaných nástupcích modelů GranTurismo a GranCabrio tak máme podle zmíněné publikace očekávat nový motor rovněž, ačkoliv značka dříve oznámila, že tyto modely přijedou také v čistě elektrických variantách.  

Dále si motor najde zřejmě cestu i do menšího chystaného crossoveru umístěného pod současných SUV Levante. Pod jeho kapotou by ovšem nabídl o něco nižší výkon, zhruba 523 koní (385 kW). Maserati kouká na elektrifikaci svých modelů s odvážným přístupem, tudíž je zcela možné, že i nový V6 bude součástí hybridního systému.

Ostatně jako hybrid už má zanedlouho přijet i modernizované Ghibli, jehož premiéru chystá Maserati 15. července. A nakonec i zmíněný supersport MC20 chce značka nabízet také v hybridní i čistě elektrické formě, zde proběhne odhalení v druhé polovině letošního roku.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

Váš názor Další článek: Je to oficiální: Nejrychlejší ženou světa je Jessi Combs. Rekord ji ale stál život

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,