Maserati MC20 bez střechy má své jméno. V italštině znamená „nebe“

Burácení 630 koní, modrá obloha nad hlavou, vytříbené jízdní vlastnosti… Italská automobilka zvolila pro svůj nový výtvor příznačný název.

Čekali jste, že Maserati nebude vymýšlet nic složitého a nazve otevřenou verzi svého překrásného MC20 tradičně Spider? Omyl. Jeho jméno je sice jednoduché, ale zároveň italsky libozvučné a padnoucí. Zní: Cielo, což znamená nebe či obloha. Pokud máme rozebrat celé označení, MC je zkratkou pro Maserati Corse, číslo 20 značí počátek nové éry automobilky v roce 2020.

Připomeňme si, že kabriolet je stejně jako kupé stoprocentně vyvinut a vyroben v Itálii – za oběma vozy stojí laboratoř Maserati Innovation Lab v Modeně. Novinka bude vznikat po boku uzavřené verze v historické továrně Viale Ciro Menotti, jen kousek od známého muzea značky Ferrari. Premiéra je plánována na 25. května, zájemci tedy zřejmě stihnou ještě letošní letní sezonu s nebem nad hlavou a burácením třílitrového šestiválce Nettuno s dvěma turby a výkonem 463 kW (630 k) za zády.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

Váš názor Další článek: Bytelný off-road s mimořádným dojezdem ukradl design ikonických značek. Přesto se bude vyrábět

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,