Maserati MC12 Corsa: nejostřejší trojzubec jen v limitované edici

Jako odpověď na Ferrari Enzo ve závodní verzi FXX vznikl u sesterské automobilky Maserati model MC12 Corsa. Supersportovní vůz má pod kapotou dvanáctiválec o výkonu 564 kW a bude jich postaveno jen 12 za rok.
Maserati MC12 Corsa: nejostřejší trojzubec jen v limitované edici

Pro lukrativní zákazníky připravila firma z Maranella model Ferrari FXX, speciální limitovanou edici o 29 kusech (původně se mluvilo o 20 ks), kde je na první pohled jasné, že jde o extrémní verzi Enza. Nový model FXX je de facto Enzo Stradale, upravený stroj na závodní okruhy. V podobném duchu bylo poskládáno MC12 Corsa.

Ročně se jich vyrobí pouze dvanáct kusů a cena za jeden supersport se odhaduje na 1 mil. eur bez daně. Majitelem se stane pouze člověk oslovený automobilkou nebo zákazník, který má v garáži již nějaký vůz Maserati. Základní barvou vozu bude modrá Blue Victory, kterou si ale na přání můžete nechat změnit na jinou z katalogu. Vůz má nové sání, aerodynamický paket a závodní verzi převodovky Cambiocorsa. Před zadní nápravou duní vidlicový dvanáctiválec o výkonu 564 kW (767 k).

Každý majitel nového MC12 Corsa se za dalších 260 tis. eur ročně můžete zúčastnit šesti akcí na okruzích, které pořádá automobilka Maserati. V ceně jsou náklady spojené s ostrou jízdou, jako jsou nové pneumatiky, pohonné hmoty, servis a oblečení. Ostatně nic jiného mu ani nezbyde, verze Corsa nemá homologaci pro běžný provoz...


Maserati MC12 Corsa
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků