Maserati MC12 Corsa: nejostřejší trojzubec jen v limitované edici

Jako odpověď na Ferrari Enzo ve závodní verzi FXX vznikl u sesterské automobilky Maserati model MC12 Corsa. Supersportovní vůz má pod kapotou dvanáctiválec o výkonu 564 kW a bude jich postaveno jen 12 za rok.
Maserati MC12 Corsa: nejostřejší trojzubec jen v limitované edici

Pro lukrativní zákazníky připravila firma z Maranella model Ferrari FXX, speciální limitovanou edici o 29 kusech (původně se mluvilo o 20 ks), kde je na první pohled jasné, že jde o extrémní verzi Enza. Nový model FXX je de facto Enzo Stradale, upravený stroj na závodní okruhy. V podobném duchu bylo poskládáno MC12 Corsa.

Ročně se jich vyrobí pouze dvanáct kusů a cena za jeden supersport se odhaduje na 1 mil. eur bez daně. Majitelem se stane pouze člověk oslovený automobilkou nebo zákazník, který má v garáži již nějaký vůz Maserati. Základní barvou vozu bude modrá Blue Victory, kterou si ale na přání můžete nechat změnit na jinou z katalogu. Vůz má nové sání, aerodynamický paket a závodní verzi převodovky Cambiocorsa. Před zadní nápravou duní vidlicový dvanáctiválec o výkonu 564 kW (767 k).

Každý majitel nového MC12 Corsa se za dalších 260 tis. eur ročně můžete zúčastnit šesti akcí na okruzích, které pořádá automobilka Maserati. V ceně jsou náklady spojené s ostrou jízdou, jako jsou nové pneumatiky, pohonné hmoty, servis a oblečení. Ostatně nic jiného mu ani nezbyde, verze Corsa nemá homologaci pro běžný provoz...


Maserati MC12 Corsa
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků