Maserati MC12 Corsa: nejostřejší trojzubec jen v limitované edici

Jako odpověď na Ferrari Enzo ve závodní verzi FXX vznikl u sesterské automobilky Maserati model MC12 Corsa. Supersportovní vůz má pod kapotou dvanáctiválec o výkonu 564 kW a bude jich postaveno jen 12 za rok.
Maserati MC12 Corsa: nejostřejší trojzubec jen v limitované edici

Pro lukrativní zákazníky připravila firma z Maranella model Ferrari FXX, speciální limitovanou edici o 29 kusech (původně se mluvilo o 20 ks), kde je na první pohled jasné, že jde o extrémní verzi Enza. Nový model FXX je de facto Enzo Stradale, upravený stroj na závodní okruhy. V podobném duchu bylo poskládáno MC12 Corsa.

Ročně se jich vyrobí pouze dvanáct kusů a cena za jeden supersport se odhaduje na 1 mil. eur bez daně. Majitelem se stane pouze člověk oslovený automobilkou nebo zákazník, který má v garáži již nějaký vůz Maserati. Základní barvou vozu bude modrá Blue Victory, kterou si ale na přání můžete nechat změnit na jinou z katalogu. Vůz má nové sání, aerodynamický paket a závodní verzi převodovky Cambiocorsa. Před zadní nápravou duní vidlicový dvanáctiválec o výkonu 564 kW (767 k).

Každý majitel nového MC12 Corsa se za dalších 260 tis. eur ročně můžete zúčastnit šesti akcí na okruzích, které pořádá automobilka Maserati. V ceně jsou náklady spojené s ostrou jízdou, jako jsou nové pneumatiky, pohonné hmoty, servis a oblečení. Ostatně nic jiného mu ani nezbyde, verze Corsa nemá homologaci pro běžný provoz...


Maserati MC12 Corsa
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků