Maserati ještě žije. Chystá návrat slavného jména, konkurenta Ferrari i crossover

Maserati se rozhodně nevzdává. Horlivě buší do plechů a chystá na nás řadu nových modelů. Na produkční verzi konceptu Alfieri ale zapomeňte.

Za zavřenými dveřmi továrny Maserati zažehl nový plamen naděje návratu na výsluní, kterému má pomoct řada nových modelů. Podíváme se nyní, co všechno nás tedy čeká. Koncept grand toureru Alfieri z roku 2014 se i přes pozitivní ohlasy veřejnosti produkční formy nedočká. Na veliké GT ale Italové přeci jenom myslí.

Do nabídky se totiž vrátí již dříve potvrzený model GranTurismo, který bude následovat i kabriolet GranCabrio. Vozy právě procházejí fází testování a první z nich by měl dorazit do dvou let. V tu samou dobu dorazí i prozatím tajemný supersport MC20.

GranTurismo bude také prvním vozem Maserati, který bude implementován elektrickým pohonným ústrojím. Zatím však nebylo blíže specifikováno, zdali bude v nabídce pouze elektromobil. Čistě spalovací varianta se však pro tuto novinku zatím neodepsala. 

Supersport MC20 namíří svůj hledáček na Ferrari F8 Tributo a Lamborghini Huracán. Proslýchá se také, že se s tímto vozem chystá značka vrátit do světa motorsportu. Pod kapotou by měl být dvakrát přeplňovaný šestiválec, ale nepředbíhejme, k oficiálnímu odhalení vozu dojde až v druhé polovině tohoto roku.

Jako odpověď na dnešní trend pak také dorazí crossover, který bude menší verzí modelu Levante. Bude se vyrábět v italské komuně Cassino, kde se vyrábějí i Alfy Romeo. Koncern FCA na tomto místě vybuduje pro tento vůz novou výrobní linku. Většina budoucích a některé stávající modely pak podstoupí jistou formu elektrifikace. Již brzy dorazí Ghibli Hybrid a stejný osud čeká i Levante. Na další informace si budeme muset ještě počkat.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

Diskuze (21) Další článek: Ostrý Hyundai i20 N v prvním videu. Hot-hatch zní skvěle! V hledáčku má Polo GTI

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz