Maserati ještě žije. Chystá návrat slavného jména, konkurenta Ferrari i crossover

Maserati se rozhodně nevzdává. Horlivě buší do plechů a chystá na nás řadu nových modelů. Na produkční verzi konceptu Alfieri ale zapomeňte.

Za zavřenými dveřmi továrny Maserati zažehl nový plamen naděje návratu na výsluní, kterému má pomoct řada nových modelů. Podíváme se nyní, co všechno nás tedy čeká. Koncept grand toureru Alfieri z roku 2014 se i přes pozitivní ohlasy veřejnosti produkční formy nedočká. Na veliké GT ale Italové přeci jenom myslí.

Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

Do nabídky se totiž vrátí již dříve potvrzený model GranTurismo, který bude následovat i kabriolet GranCabrio. Vozy právě procházejí fází testování a první z nich by měl dorazit do dvou let. V tu samou dobu dorazí i prozatím tajemný supersport MC20.

GranTurismo bude také prvním vozem Maserati, který bude implementován elektrickým pohonným ústrojím. Zatím však nebylo blíže specifikováno, zdali bude v nabídce pouze elektromobil. Čistě spalovací varianta se však pro tuto novinku zatím neodepsala. 

Supersport MC20 namíří svůj hledáček na Ferrari F8 Tributo a Lamborghini Huracán. Proslýchá se také, že se s tímto vozem chystá značka vrátit do světa motorsportu. Pod kapotou by měl být dvakrát přeplňovaný šestiválec, ale nepředbíhejme, k oficiálnímu odhalení vozu dojde až v druhé polovině tohoto roku.

Alfa Romeo Giulia GTA stojí opravdový ranec. Cenou zasahuje do říše superaut

Alfa Romeo Giulia GTA stojí opravdový ranec. Cenou zasahuje do říše superaut

Jako odpověď na dnešní trend pak také dorazí crossover, který bude menší verzí modelu Levante. Bude se vyrábět v italské komuně Cassino, kde se vyrábějí i Alfy Romeo. Koncern FCA na tomto místě vybuduje pro tento vůz novou výrobní linku. Většina budoucích a některé stávající modely pak podstoupí jistou formu elektrifikace. Již brzy dorazí Ghibli Hybrid a stejný osud čeká i Levante. Na další informace si budeme muset ještě počkat.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků