Maserati ještě žije. Chystá návrat slavného jména, konkurenta Ferrari i crossover

Maserati se rozhodně nevzdává. Horlivě buší do plechů a chystá na nás řadu nových modelů. Na produkční verzi konceptu Alfieri ale zapomeňte.

Za zavřenými dveřmi továrny Maserati zažehl nový plamen naděje návratu na výsluní, kterému má pomoct řada nových modelů. Podíváme se nyní, co všechno nás tedy čeká. Koncept grand toureru Alfieri z roku 2014 se i přes pozitivní ohlasy veřejnosti produkční formy nedočká. Na veliké GT ale Italové přeci jenom myslí.

Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

Do nabídky se totiž vrátí již dříve potvrzený model GranTurismo, který bude následovat i kabriolet GranCabrio. Vozy právě procházejí fází testování a první z nich by měl dorazit do dvou let. V tu samou dobu dorazí i prozatím tajemný supersport MC20.

GranTurismo bude také prvním vozem Maserati, který bude implementován elektrickým pohonným ústrojím. Zatím však nebylo blíže specifikováno, zdali bude v nabídce pouze elektromobil. Čistě spalovací varianta se však pro tuto novinku zatím neodepsala. 

Supersport MC20 namíří svůj hledáček na Ferrari F8 Tributo a Lamborghini Huracán. Proslýchá se také, že se s tímto vozem chystá značka vrátit do světa motorsportu. Pod kapotou by měl být dvakrát přeplňovaný šestiválec, ale nepředbíhejme, k oficiálnímu odhalení vozu dojde až v druhé polovině tohoto roku.

Alfa Romeo Giulia GTA stojí opravdový ranec. Cenou zasahuje do říše superaut

Alfa Romeo Giulia GTA stojí opravdový ranec. Cenou zasahuje do říše superaut

Jako odpověď na dnešní trend pak také dorazí crossover, který bude menší verzí modelu Levante. Bude se vyrábět v italské komuně Cassino, kde se vyrábějí i Alfy Romeo. Koncern FCA na tomto místě vybuduje pro tento vůz novou výrobní linku. Většina budoucích a některé stávající modely pak podstoupí jistou formu elektrifikace. Již brzy dorazí Ghibli Hybrid a stejný osud čeká i Levante. Na další informace si budeme muset ještě počkat.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patří do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 10 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků