Maserati GS Zagato: krása na zakázku

Slavné studio Zagato dostalo další zakázku na individuální přestavbu vozu. Jak vypadá přepracovaný „vůz na klíč”? (nové foto)

Oživeno 24.4.: doplněny fotografie GS Zagato z přehlídky designu Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Představovat studio Zagato by bylo nošením dříví do lesa. Jeho díla jezdí po celém světě a i české vozy jsou jim částečně poznamenány. Mimo návrhy vozů pro jiné automobilky, které lze do značné míry označit za sériové, zhotovuje Zagato pro své zákazníky i vozy na zakázku. Ty vznikají většinou na základu běžně vyráběného vozu a Zagato daný automobil jen mírně upraví po technické stránce a přidá k tomu naprosto originální karosérii.

Nyní i u Zagata objednal vlastní vůz jiný designér. Paolo Boffi se věnuje výrobě a návrhům luxusního zboží a protože ani nechce poznat, co to znamená mít něco obyčejného a tuctového, objednal si originální Maserati.

Zagato pro tento vůz použil podvozek nového modelu Grandsport Spyder, kterému ovšem řádně upravil rozvor. Ten zkrátil o nemalých 180 mm. Po technické stránce je to ovšem jediná významnější změna. Osmiválec o objemu 4,2 litru s výkonem 400 koní zůstal zachován, stejně tak jako ostatní funkční části vozu.

Zcela nový je ovšem design a to jak ten vnější, tak ten vnitřní. Boffi tak získá zcela originální vůz, který bude vyroben v jediném kusu. Maserati GS bylo svět představeno na přehlídce designu Concorso d’Eleganza Villa d’Este, z níž pochází i nové fotografie tohoto díla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Maserati GS Zagato
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků